Sobota

Jako pierwszy na metę wjeżdża inov-8 w składzie: Magda Łączak, Paweł Dybek, Michał Jędroszkowiak, Maciej Więcek. Pokonanie 390km trasy zajęło im 44 godziny.

Niecałe dwie godziny później na mecie pojawia się drugi zespół CZ AR Team/Berghaus/Nutrend/Merida.

Informacje z przepaku B po trekingu (Piątek)

23:48

Niestety OpavaNet/Tilak/Merida i On-Sight/Napieraj.pl wycofali się z dalszej rywalizacji. Pomimo próby ogrzania się i złapania chwili snu nie udało im się odzyskać mocy.

 

22:00

Team inov-8 prowadzi. Po słabym samopoczuciu Maćka Więcka z początku zawodów, teraz już złapał drugi oddech i wszyscy mocno napierają. Na trekingu wybrali wariant „na około” za to bez przecierania. Drudzy, On-Sight/Napieraj.pl poszli krócej, za to zmachali się, przebijając się w głębokim śniegu. Magda dostała tu nieźle w kość, pojawiły się przepisowe nudności. Ale jak wiemy z poprzednich imprez – ten typ po prostu tak ma, bądźmy dobrej myśli.

Teraz łapią chwilę snu i odpoczywają przed 125km etapem rowerowym. Noc zapowiada się na bardzo zimną, gorszą nawet niż poprzednia.

Wyniki z tego miejsca:

1. BTInfo (bez PK 17) 18:40/

2. inov-8 18:46/20:50

3. On-Sight/Napieraj.pl 20:09/

4. Arena.non.stop&Ogórki 21:09

5. mim/4MAX 21:32

6. OpavaNet/Tilak/Merida 21:35

7. CZ AR Team/Berghaus/Nutrend/Merida 21:37

 


 

Pierwsze wieści od ekipy On-Sight/Napieraj.pl nie napawają zbyt optymistycznie. Jest zimno…ale to że zimno człowiekowi to jedno (na to w końcu byli przygotowani), a okazało się że najbardziej z(a)marzł sprzęt. Mianowicie wolne koło w rowerze postanowiło zmienić go w hulajnogę i zaprzestać podawania napędu. Więc chłopaki postanowili przebudować rower na ostre koło…

 

X

Fot. ExMedio

Wcześniej prób dogadania się z piastą było kilka – proszono ją ładnie wodą z bukłaków, oddawano na nią wielokrotnie mocz… niestety, pomagało to tylko na chwilę, po czym znów nie pozwalała na jechanie. Nawet w okolicach godziny 11, zespół gotowy był się wycofać. Potem słuch po nich zaginął, ale po tabeli wyników widać, że dotarli (i wyszli!!!) z przepaku B w okolicach godziny 13.

 

Na trasie w pełnym składzie zostało już 7 ekip, z czego BTInfo Folwark Łękuk OIL opuścił jeden z punktów kontrolnych.

 

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.team360.pl

Galeria zdjęć

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany