Puchar Polski w Pieszych Maratonach na OrientacjęPoczątek roku dopiero co, a już mamy Mistrza Polski PMnO 2012 na dystansie 100 km! Wśród pań wygrała Sabina Giełzak (team inov-8), wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Michał Jędroszkowiak (team inov-8). Gratulujemy!

Trasa pozwalała na wybór spośród wielu wariantów, w zależności od umiejętności nawigacyjnych i mocy. Nazwa imprezy w tym roku nie sprawdziła się ;-), zmarzliny było niewiele. W nocy temperatura była delikatnie poniżej zera, ale w terenie było bardzo mokro. Prawdopodobnie nie było nikogo kto nie skąpał się przynajmniej do kolan. Maciek Więcek zaliczył znacznie głębszą kąpiel, co w połączeniu z jego przeziębieniem zaskutkowało wycofaniem się ze współzawodnictwa na 100km.

 

 

Uczestnicy mieli okazję biec w błocie, wodzie, topniejącym śniegu, albo ubitym śniegu. Warunki terenowe potrafiły zmieniać się co kilkaset metrów.

Przy nawigacji trzeba było zachować czujność, jeden z obszarów na mapie został zaznaczony jako…zaminowany. Zresztą zobaczcie sami mapę z tego roku.

 

Nieoficjalne wyniki:

Na 100km:

Panie:

1. Sabina Giełzak 13 godz. 54 minut

Panowie:

1. Michał Jędroszkowiak 11 godz. 21 minut

2. Andrzej Buchajewicz 13 godz. 34 minuty

3. Paweł Pakuła 13 godz. 49 minut

Na 50km:

Panie:

1. Dagmara Kozioł

Panowie:

1. Łukasz Romanowski

2. Maciek Więcek

3. Wojtek Stolarczyk

 

Zobacz również:

Dyskusję na forum na temat Ełckiej Zmarzliny

 

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany