3 tygodnie zostały do Adventure Race Slovenia. W kryzysowych czasach rajdowych, to jeden z niewielu wyścigów czwórkowych dużego formatu, które ostały się w regionie. Na starcie pojawiły się silne lokalne teamy, mocarze z Czech, Irlandii, Francji. Zakulisowe wieści mówią o 3 zespołach jadących na imprezę z Polski. Oczywiście ścigać się na długiej trasie. A będzie miała ona 340 km i baardzo duże przewyższenie. Adventure Race Slovenia charakteryzuje się niezbyt trudną orientacją, ale wrednymi mapami. Szlaki są oznaczone słabo i często bardziej mylą niż prowadzą zawodników. Krajobraz jest bardzo górzysty. Na odcinkach rowerowych często zdarzają się podjazdy po 1000 m w górę. Na szczęście przeważają szutry. Odcinki piesze są bardzo spektakularne – poprowadzone w wysokich górach – do 2000 m n.p.m.

Dwa lata temu słoweńska wyrypa zakończyła się przedwcześnie. Po bardzo gorącym pierwszym dniu, gdy zespoły walczyły z odwodnieniem i przegrzaniem, przyszło załamanie pogody, temperatura spadła do kilku stopni w górach, a opady uniemożliwiły rozegranie konkurencji rolkowych i wodnych. Spokojne strumienie zmieniły się w rwące rzeki.

Mamy nadzieję, że w tym roku aura będzie spokojniejsza i organizator nie będzie musiał przerywać tych malowniczych zawodów.

Rozpiska dyscyplin

Trekking 95 km
Bieg na orientację 15km
Orientacja GPS 3km
Kolarstwo górskie 180 km
Pokonywanie jaskiń 1 km
Pływanie 1.5 km
Kajaczenie 20 km
Kanioning 0.5 km 0.5 km
Rolki 15 km
Odcinki linowe 100 m

Zapisy trwają do 10.06.2011. Oficjalna opłata wpisowa wynosi 500 euro, ale mamy przecieki że polskie teamy mogą liczyć na zniżkę 20% (to wynik negocjacji teamu code 34)

Słowenia czeka!

Szczegóły i rejestracja są dostępne przez formularz na stronie
www.adventurerace.si

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany