Osiemnaście kilometrów po ścieżkach Worka Raczańskiego i 832 metry przewyższenia. Syta ale bardzo przyjemna wycieczka biegowa.

Download file: activity_1986405116.gpx

Z hali na szczycie i wieżyczki widokowej roztacza się panorama Małej Fatry, a w schronisku jest pyszna lemoniada. Nic tak nie koi pragnienia w upalny dzień. Zwłaszcza jeśli na górę wbiegnie się 5-kilometrowym żółtym, jednostajnie nachylonym szlakiem z Rycerki Górnej Kolonii. Szlak jest na tyle łagodnie nachylony, że całość da się podbiec, na tyle jednak stromy, by porządnie się zmęczyć. Końcówka po korzeniach może dać porządnie w kość. Warto jednak wbiec na górę by nacieszyć oczy widokami i ruszyć dalej malowniczym czerwonym szlakiem, wiodącym to po rozległych halach, to wąską ścieżyną pod osłoną drzew. Tym fragmentem szlaku aż do Przegibka prowadzi trasa Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec, to jeden z najpiękniejszych odcinków, jeśli nie najpiękniejszy. W schronisku na Przegibku zastawiono pułapkę na łasuchy – pyszne, sezonowe ciasto! Pętlę zamyka się zielonym szlakiem do Rycerki Górnej. Całość ma ok. 18 km i jest bardzo wdzięczna do biegania.

Relive 'Morning Sep 18th’


Garmin Connect

O trasach:

Łatwiejsze, trudniejsze, dłuższe, krótsze – wśród drzew i z widokami. Mamy dla Was niemal 20 tracków tras biegowych z Beskidu Żywieckiego. Obiegał je drugi zawodnik tegorocznego Chudego Wawrzyńca na dystansie 50+ km – Rafał Bałaś. Oto pierwsza z nich. Resztę znajdziecie w dziale: trasy biegowe.

Trasy zostały wytyczone tak by zaczynały się i kończyły w jednym punkcie, gdzie można zostawić samochód. Mają różną długość i trudność. Prowadzą po najciekawszych ścieżkach regionu, zahaczają o dodatkowe atrakcje, dla tych, którym zależy na czymś więcej niż solidnym treningu w górskiej scenerii. W Beskid Żywiecki łatwo dotrzeć z wielu miejsc w Polsce, dzięki dobrym połączeniom (trasie Katowickiej, obwodnicy Bielska-Białej i trasie na Zwardoń), co czyni te góry wyjątkowo dobrymi na weekendowy wypad i dobry trening podbiegów i zbiegów. Przy każdej z tras znajdziecie krótki opis, mapę i profil oraz link do Garmin Connect Rafała Bałasia. Częstujcie się! Życzymy udanego treningu!

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany