Nie można powiedzieć o tej imprezie, że była szybka. Warunki na trasie nie pozwoliły najlepszemu zawodnikowi złamać 24h na100 km.

Ostatecznie zwycięzcą 100 km na Skorpionie został Taras Koniukhov (Ukraina) z czasem 24:30. Drugie miejsce zajął Paweł Pakuła z czasem 24:50 (w tym 10 minut kary). Trzecie Michał Kamil Orman 27:47 (w tym 10 minut kary).

Długą tresę pokonali jeszcze Łukasz Chuderski (28:13) i Jerzy lekki (29:20).

Wraz z popularnością zakupów grupowych najwyraźniej rośnie też popularność innych działań „w kupie” – 50 km wygrało wspólnie 5 zawodników: Ireneusz Kociołek, Jan Lenczowski, Dawid Studencki, Tomasz Grabowski i Bartłomiej Grabowski. Udało im się dotrzeć na metę tuż przed upływem 10 godzin.

W piątkowy wieczór w Roztoczu Zachodnim, 25 uczestników stukilometrowej  trasy Skorpiona wystartowało! Ostatnie opady śniegu były dosyć intensywne, więc trasa zapowiada się ciężko. W piątek padało już mniej, pogoda się w miarę ustabilizowała.

Po przebyciu pierwszych 50-ciu kilometrów w bazie zameldowali się kolejno:

9:09 Taras Koniukhow i Paweł Pakuła

9:14 Kamil Orman

9:31 Władysław Wachulec

Wszyscy wystartowali na II pętlę.

W sobotę o 8 rano wystartowała trasa na 50km. Tutaj obsada już ponad 100 osobowa.

Bieżące informacje  z trasy można znaleźć na stronie Organizatorów:

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.