Jesień w pełni, a to oznacza, że czas na kolejną edycję Harpagana. 48 odsłona tej kultowej imprezy odbędzie się w Lipuszu. Jak zawsze w przypadku Harpa, lista startowa grubo przekroczyła pułap tysiąca uczestników. Pośród nich spore grono wycinaków spod znaku orientacji na dłuższych dystansach.

Czym jest Harpagan? Jest to rajd polegający na odnalezieniu punktów kontrolnych rozrzuconych w lesie, na dystansie 200 km dla rowerzystów, 100 km dla pieszych, 150 km jeśli ktoś chciałby połączyć te dwie dyscypliny. Jedyne czym kierują się uczestnicy to mapa, którą dostają w chwili startu. Rowerzyści mają 12 godzin na przejechanie trasy, piesi, na pokonanie swojego odcinka – 24 godziny.

Start pieszej pięćdziesiątki - dystansu, który popularnością dorównuje pieszej setce. Foto Aleksander Jasik

Start pieszej pięćdziesiątki – dystansu, który popularnością dorównuje pieszej setce. Foto Aleksander Jasik

Trasę można samodzielnie modyfikować – każdy sam wybiera kolejność zdobywania kolejnych punktów. Nie ma jednak co iść na skróty – najkrótsza trasa nie znaczy najprostsza… bywa wręcz odwrotnie! Przewrotne, prawda? Ta metoda ma całą gamę zalet: dla nowicjusza, to doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności. Dla kogoś, kto miał styczność z tego rodzaju rozrywką, to idealna okazja do bicia własnych rekordów.

Trzy dystanse dla pasjonatów dwóch kółek i trasa mieszana - oferta Harpagana trafia w bardzo szeroką publiczność. Foto Aleksander Jasik

Trzy dystanse dla pasjonatów dwóch kółek i trasa mieszana – oferta Harpagana trafia w bardzo szeroką publiczność. Foto Aleksander Jasik

Tym, którzy pokonają trasę w całości przysługuje dumny tytuł HARPAGANA.Może warto raz na pół roku zatrzymać się w codziennym pędzie, odstawić samochód do garażu, wsiąść na rower bądź założyć porządne, sportowe buty i sprawdzić swoją kondycję, wytrzymałość oraz umiejętność orientacji w terenie?Natura, piękne krajobrazy, szum lasu a do tego dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji? Czy da się ze sobą to połączyć? Tak! Takie emocje proponuje nam 48. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan.

Start Trasy pieszej 100 kilometrów  – już dziś o 21. Relację live można śledzić na Facebooku „Na żywo z Lipusza.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany