Mikroklimat i urok miasta Świeradów-Zdrój od wieków przyciągał tu wielu kuracjuszy i turystów. Spragnionych spokoju, odnowy, chcących odzyskać wyczerpane siły, szukających pięknej przyrody i ścieżek niezadeptanych jeszcze przez turystów.

Myślimy, że magia tego miejsca przyciągnie także zawodników i tłumnie wystartują oni podczas Izerskiej Wielkiej Wyrypy – czyli Ekstremalnego Rajdu na Orientację. Impreza rozegrana zostanie w dniach 21 – 23 sierpnia. Jej bazą wypadową będzie właśnie gościnny Świeradów-Zdrój. Takie położenie bazy zawodów oznacza, że w tym roku poprzeczka zawisła naprawdę wysoko. To będzie prawdziwie górski rajd! Zapisy na Wyrypę trwają już w najlepsze.

Zawodnicy, jak co roku, do wyboru będą mieli pięć zróżnicowanych pod względem długości i trudności tras. Piechurzy tradycyjnie już mogą wybierać pomiędzy startem na dystansach: 25, 50 lub 100 km. Komu marzy się tytuł Mistrza Polski ten powinien zdecydować się na najdłuższą z tras, Na dystansie 100 km bowiem w tym roku w Świeradowie Zdroju zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Rowerzyści wybierać będą pomiędzy 75 i 150 km. Warto jednak zaznaczyć, że Izerska Wielka Wyrypa to rajd na orientację. Długości tras są zatem długościami optymalnymi – zakładającymi, że trasę pokonamy bez żadnych błędów nawigacyjnych. To jednak często tylko marzenie zawodników, a rzeczywistość okazuje się mieć… o wiele więcej kilometrów. Warto to wziąć pod uwagę rozważając, na której trasie wystartujemy.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji jest Trasa Rodzinna – najkrótsza i debiutująca podczas tej imprezy trasa skierowana do rodzin z dziećmi. Przebiegnie ona przez najciekawsze zakątki samego miasta – gospodarza imprezy i zaprowadzi nas do jego największych atrakcji. Aby jednak do nich dotrzeć będzie trzeba sporo pogłówkować w rodzinnym gronie.

Na Izerską Wielką Wyrypę zapisać można się poprzez formularz elektroniczny dostępny pod adresem: izerskawyrypa.org

O Autorze

Biegacz-amator z zamiłowaniem do biegania minimalistycznego. Z zapałem testuje buty do biegania naturalnego, startówki, jak i innego rodzaju sprzęt biegowy. Jego recenzje można znaleźć na blogu heavyrunslight.wordpress.com.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany