Jeżeli mnie pamięć nie myli, to 2014 rok jest siódmym (!) z rzędu sezonem, w którym ekipa BikeOrient organizuje swoje imprezy na orientację. Było ich z pewnością już kilkadziesiąt, punktów kontrolnych postawiono co najmniej kilkaset i – jak do tej pory – imprezy te słynęły z nawigacyjnej rzetelności.

Bo i mapy grały, i punkty stały tam gdzie powinny, co nie jest regułą w krajowych imprezach z orientacją w tytule. Tegoroczny sezon – z czterema imprezami – kończy się pod Łodzią, w okolicach Lasu Łagiewnickiego i Zgierza. Na chętnych czekają trasy rowerowe i piesze.

Bike Orient na Jurze Wieluńskiej. Nie słyszeliście nigdzie o tym zakątku Polski, prawda? Z tego imprezy BO słyną - odkyrwają mało znane, ale ciekawe miejscówki.Foto Paweł Banaszkiewicz

Bike Orient na Jurze Wieluńskiej. Nie słyszeliście nigdzie o tym zakątku Polski, prawda? Z tego imprezy BO słyną – odkyrwają mało znane, ale ciekawe miejscówki.Foto Paweł Banaszkiewicz

25 października odbędzie się w Łodzi Rajd Bike Orient. Swoje umiejętności nawigacyjne, wytrzymałość i szybkość można sprawdzić na trasach mega 50 km i giga 100 km. Do wyboru jest również trasa rekreacyjna o długości 25 km, gdzie nie jest prowadzona klasyfikacja, a udział w rajdzie można potraktować jak wycieczkę krajoznawczą. Uczestnicy odwiedzą Las Łagiewnicki oraz okolice Zgierza, a najwytrwalsi dotrą do Lasu Grotnickiego. Bazą imprezy będzie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86, zlokalizowane w środku Lasu Łagiewnickiego. Każdy z uczestników otrzyma przed startem numer startowy i mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. O godzinie 9:30 w teren wyruszą uczestnicy tras mega i giga, a o godzinie 11:00 osoby zapisane na trasę rekreacyjną. Limit czasu upływa o godzinie 17:00. Na zwycięzców czekają medale, statuetki i nagrody.

Klasztor w Sulejowie - zabytek klasy zerowej - gościł uczestników trzeciej edycji BO. Foto Paweł Banaszkiewicz

Klasztor w Sulejowie – zabytek klasy zerowej – gościł uczestników trzeciej edycji BO. Fot. Paweł Banaszkiewicz

Z puli nagród wartości 4 tys. zł wylosowane zostaną również nagrody spośród wszystkich uczestników. Imprezę zakończy wspólna biesiada przy grillu i ognisku. Szczegółowy program imprezy, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie rajdu. Rajd Bike Orient w okolicach Łodzi będzie czwartą i ostatnią imprezą cyklu imprez na orientację organizowanych w tym roku przez Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. Uczestnicy poprzednich rajdów odwiedzili dolinę Warty w okolicach Radomska, Jurę Wieluńską oraz okolice Zalewu Sulejowskiego. Uczestnictwo w Rajdzie Bike Orient jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych. Impreza jest dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany