Wydawało się, że październikowe 3 Rzeki Adventure Race będą ostatnią okazją do pościgania się na rajdzie przygodowym w tym roku. Nic z tych rzeczy. Jak komuś listopadowa słota i zimno nie straszne to przed momentem Tomek Pryjma wraz z ekipą ogłosili organizację kolejnej edycji Funex Orient. Tym razem multidyscyplinarna impreza zawita do Krakowa i okolic w dniach 22-24 listopada.

 

Proszę mnie poprawić, ale czy kiedykolwiek Rajd Przygodowy organizowany był w Krakowie? Jeżeli mnie pamięć nie myli, to nie. Będzie to więc premiera dla królewskiego miasta, które same w sobie wydaje się być fantastyczną areną do zawodów, ale dopiero pagórzaste przyległości dają okazję do puszczenia zawodników w ciekawą intrygę nawigacyjno – fizolską. I tego też oczekujemy od tegorocznego Funex’u. W detalach impreza wygląda następująco:

 

– 2 dystanse w rowerowej jeździe na orientację (Funex Bike Orient): FBO200 km ( trasa zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację – Maratony Rowerowe) oraz FBO50.

– 3 dystanse w długodystansowym biegu na orientację (Funex Run Orient): FRO100 km i FRO50 km ( trasy zaliczane do Pucharu Polski w Pieszych Marszach na Orientację – Maratony Piesze) oraz FRO20 km.

– 2 dystanse tras typu adventure race (Funex Adventure Race): FAR180 km – dla zespołów 2 osobowych i 80 km dla zespołów 2 osobowych – męskich,żeńskich lub mieszanych,

 

Dla ciułających punkciki w rankingu NZARP to ostatnia okazja w tym roku. No chyba, że ktoś leci na Kostarykę. Zapraszamy na stronę internetową zawodów.

 

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany