[size=x-large]Najlżejsze kijki trekkingowe na świecie – The Trail-Pole.[/size][b]Dane techniczne [/b]

2 długości:
1. 110 cm, złożone 30 cm, waga – 120 g
2. 123 cm, złożone 33 cm, waga – 130 g

• ergonomiczny, miękki uchwyt, nie nasiąkający wilgocią
• linka do zamknięcia kijka blokująca się w miniaturowej knadze
• elastyczna zapinka, trzymająca kijek złożony
• końcówka widiowa, nieścieralna
• rurki lekkie, anodowane

Kijaszki poddane zostały wymagającemu testowi w buszu, na stromych stokach, w skałach, na kamieniach, w wodzie i na śniegu. Przetrwały w całości, chociaż na początku mieliśmy wątpliwości, czy się nie połamią. Z pozoru delikatne, jednak podczas użytkowania wyginają się, ale nie pękają.

[b]W buszu:[/b]
Bardzo łatwo i szybko można je złożyć i schować (33 cm) nawet do kieszeni. Trochę gorzej sprawa wygląda z rozkładaniem, ale nie jest to duży problem.

[b]Na stromych stokach:[/b]
śmiało można opierać cały ciężar na kijkach i wspierać się na nich przy podchodzeniu. Do zbiegania są idealne. Na początku użytkowania wydawały się nieco za krótkie do schodzenia po stromych zboczach, ale można się przyzwyczaić i używać je także podczas zejść (ważne dla tych, którzy mają problemy z kolanami).

[b]W skałach:[/b]
Lekkość kijków docenić można także podczas bardzo stromych podejść po skałach – zwisając luźno na paskach, zupełnie nie przeszkadzają we wspinaczce.

[b]Na kamieniach/piargach/morenach:[/b]
Kijki znakomicie zaczepiają się o najdrobniejsze szczelinki, pęknięcia, zagłębienia czy chropowatość skał lub kamieni. Spacer czy bieg po głazach nie wymaga od nas czujności przy opieraniu kijków o podłoże – niemalże same znajdują oparcie dla drobnej, ale wyjątkowo twardej końcówki, która nie ściera się prawie wcale.

[b]Na śniegu:[/b]
Koniecznie należy założyć ograniczniki na typowy zaczep, aby kijki nie wbijały się zbyt głęboko w śnieg. Są giętkie, więc czasem trudno je wyciągnąć ze śniegu jeśli wbiją się głęboko. Często zamoczone, mokre także od używania w śniegu nie rdzewieją. System blokowania jest tak prosty, że zamoczenie nie ma wpływu na sprawność działania.

[b]Wady:[/b]
Chyba nie mają wad. Jedyną rzecz, jaką należy poprawić po pierwszym użytkowaniu to skrócić o 4-6 mm linkę do blokowania kijków, ponieważ wyciąga się o te kilka mm.
Kijki The Trail-Pole występują tylko w dwóch wersjach długości: 110 cm, albo 123 cm i nie możliwości regulacji długości.
Łatwo je zgubić, gdy są złożone, bo nie czuć, ani nie słychać jak wypadają z plecaka.

Kije Trail Pole sprawdziły się znakomicie podczas The Raid World Championship ’04 w trudnym terenie, jakim bez wątpienia jest Patagonia.

[b]Zobacz również:


[url=http://www.raidlight.com]Strona producenta Raidlight[/url]

[url=http://napieraj.pl/sklep/product_info.php?cPath=15&products_id=127]Kije do kupienia w sklepie napieraj.pl[/url]
[/b]

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany