Bieg Rzeźnika rusza w stronę Azji! Dokładniej na Kaukaz. W październiku, razem z Runmageddonem, odbędzie się etapowa edycja w Gruzji. Napieraj.pl jako pierwszy poznał plan imprezy w dolinie Juty.

Całe wydarzenie rozpocznie się wieczorem 3 października, kiedy to uczestnicy spotkają się na lotnisku w Warszawie, by polecieć do Tbilisi.
Kolejnego dnia o godzinie 12:00 wystartują z miejscowości Gudauri, położonej 2200 m n. p. m. Trasy prowadzić będą przez wymagające górskie tereny: góry Kaukazu, gruzińskie dolomity, dolinę Juty. Będzie to wyjątkowa okazja dla wysokogórskich maratończyków – droga momentami będzie przebiegać będzie na wysokości 3000 m n. p. m., czego nie da się doświadczyć na terenie Polski. Ma być skaliście, trawiaście, grząsko, twardo, ciężko i relaksująco na krótkim etapie.

Całe wydarzenie trwać będzie cztery dni. Podczas trzech pierwszych, dystans wynosić będzie około 30 kilometrów, a dzień ostatni zakończy 10-kilometrowy bieg integracyjny.

„Bieg Guaduri”. Guaduri to miejscowość znana koneserom narciarstwa, leżąca w rejonie stoków przeznaczonych do zimowego szaleństwa. Szlak trasy zawodników wiódł będzie wzdłuż kolejki liniowej. W przypadku sprzyjającej pogody trawiaste podbiegi poprowadzą wprost na wysokość 2400 m.n.p.m. W razie deszczu trzeba liczyć się z utrudnieniami – błoto na trasie. Przewyższenia wynosić będą ponad 1500 metrów.

„Biegu Juta”, który poprowadzony zostanie w górskim rejonie wsi Juta. Będzie to trudny technicznie odcinek z kamienistym podłożem, na którym przydatne mogą okazać się kijki. Trasa przebiegała będzie korytami rzek, a następnie skierowana zostanie na pole namiotowe Zeta Camp, mieszczące się na wysokości 2400 m n. p .m.

„Bieg Gergetti”, wymagający zarówno pod względem technicznym, jak i kondycyjnym. Przewyższenia sięgać będą 2000 metrów,  a najwyższy punkt trasy zlokalizowany będzie trzy kilometry nad poziomem morza, gdzie wyraźnie odczuwalna będzie mniejsza zawartość tlenu w powietrzu. Teren podczas 30-kilometrowego biegu będzie mocno zróżnicowany. Uczestnicy musza być gotowi na bieg po polnych drogach, podłożu skalnym i wąskich górskich ścieżkach. Swój bieg zakończa u stóp jednego z najwyższych masywów Kaukazu – Kazbek.

„Bieg Przyjaźni”, podczas którego uczestnicy powrócą w okolice miejscowości Gudauri. Będzie to  najkrótszy, integracyjny odcinek, zakończony uroczystym rozdaniem nagród. Tego dnia odbędzie się też uroczysta kolacja.

Cena pakietu waha się od 5600 zł/1649 € do 6900 zł/1999 €, w zależności od terminu wpłaty i ewentualnego wcześniejszego wykupienia vouchera. Więcej informacji na temat Runmageddonu Kaukaz, a tym samym kaukaskiego Biegu Rzeźnika, znaleźć można na stronie organizatora.

 

 

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany