Wyobrażacie sobie taką imprezę? Wpadacie w zespole do stodoły na farmie – wpierw doicie krowę, wiadra taszczycie do chłodni, pędem lecicie na drugą stronę wioski, gdzie z kolei trzeba rozpoznać gatunki zbóż, w końcu zaś bierzecie do rąk kosę i na zmianę przeżynacie kilkadziesiąt metrów zboża. Z rozpisaniem ciekawych i intrygujących zadań specjalnych na wsi nie powinno być problemów – dlatego, pół żartem, pół serio, imprezę stającą w kontrze trendom miejskich gonitw, odpala 5 lipca Stowarzyszenie Vajra. Miejsce akcji – południowa Jura.

 

 

rajdjura

W ostatnim czasie jesteśmy zalewani różnego rodzaju biegami miejskimi. Oprócz maratonów ulicznych i krótszych dystansów przeznaczonych dla mniej wprawionych amatorów biegania, coraz bardziej popularne stały się rajdy miejskie. Z doświadczenia wiemy, że klimat i zabawa na tego typu imprezach zawsze są niepowtarzalne. Przygodowy charakter rajdu sprawia, że ilość i różnorodność napotkanych na trasie zadań specjalnych potrafi zaskoczyć niejednego startującego. Podczas ostatniej edycji naszego rajdu, Rajdu Czterech Żywiołów i luźnych rozmów przy podglądaniu zmagań zawodników, zrodził się oryginalny pomysł. Właściwie, to jedna z naszych koleżanek, zażartowała, że rajd o typowo wiejskim charakterze byłby z pewnością czymś zabawnym. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, długo się nie zastanawiamy i działamy pod wpływem emocji. Już po kilku minutach wymyślone mieliśmy przykłady zadań specjalnych. Decyzja zapadła.

Skoro wszyscy organizują rajdy miejskie, my zrobimy rajd wiejski! Od samego początku planowaliśmy, aby impreza przeznaczona była dla szerszego grona odbiorców, którzy nie zawsze mają super kondycję fizyczną i są wytrawnymi nawigatorami. Główny nacisk położony miał być na dobrą rodzinną zabawę, która stać się może zajawką na przyszłość, zachęcającą do startów w rajdach przygodowych. Baza rajdu wiejskiego zlokalizowana będzie w stadninie koni w Udorzu. Piękne okoliczne tereny sprzyjają rozkoszowaniu się widokami galopujących koni i porośniętymi różnorodnymi uprawami polami rolnymi. Trasę liczącą kilkanaście kilometrów pokonać można pieszo samemu lub w grupkach rodzinnych. Biorąc pod uwagę, że będą to marsze na orientację, z pewnością przyda się kompas i podstawowa znajomość czytania mapy. Liczne zadania specjalne, które czekać będą na Was na trasie sprawią, że z pewnością poczujecie wiejski klimat.

Tak więc zapraszamy wszystkich chętnych na niezapomnianą zabawę w dniu 05.07.2014 r Zapisy już ruszyły! Bieżące aktualności i informacje znajdziecie na stronie www.wiejski.vajra.org.pl

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany