Z upalnymi temperaturami, sporymi przewyższeniami i wymagającymi trasami mierzyli się uczestniczy kolejnej edycji Rajdu Czterech Żywiołów. Południowa Jura to charakterny krajobraz do rajdów, co pokazały wyniki – z ponad 230 kilometrową trasą poradziły sobie jedynie dwie ekipy.

 

 

 

Choć też należy dopowiedzieć, że frekwencja na trasie Extrim nie należała do pokaźnych – 3 ekipy czteroosobowe i 4 dwójki. W sumie 20 osób ruszyło do startu o północy z piątku na sobotę. Wtedy jeszcze było rześko, a momentami nawet zdarzyło się złapać drgawki od szybkich przejazdów na rowerze przez mglistą powłokę. Trasa tegorocznych Żywiołów połączyła śląski industrial z Jurą w czystej postaci. Najpierw szybkie rowerowe przejazdy przez Dąbrowę Górniczą – to tu ulokowano długi, 30 kilometrowy etap rolkowy – a później długo na północ do Ogrodzieńca, Rzędkowic i okolic Podlesic, gdzie zlokalizowano 25 kilometrowy etap trekkingowy.

konwalia

Jedno z Zadań Specjalnych na trasie Extrim. Foto strona organizatora

 

Już na rolkach konkretniejszą przewagę wypracowała sobie czwórka Hades Madej Team. Wielkopolanie sprawnie współpracowali mknąc po płaskiej i idealnej do rolek ścieżce rowerowej dookoła Jeziora Pogorii. Kilkanaście minut za nimi była kolejna ekipa z Poznania i okolic – Rajd Konwalii.pl Team. Na trzecim miejscu wśród czwórek niemal od początku jechała ekipa z Żor – Eventyr. Na rolkach większość zespołów przywitała słońce, które już kilka godzin później niemiłosiernie przygrzało. Na tyle, że po kilkunastu godzinach Konrad Rochowski z Hadesu został z objawami przegrzania zwieziony z trasy. Mimo to pozostała część ekipy – już poza klasyfikacją – ukończyła zmagania. Rajd Konwalii.pl Team ze spokojem, ale bez zwalniania tempa – dotarł do mety po niespełna 23 godzinach. – Gorąco, ale bardzo szybko. No i ciekawe zadania specjalne – dzieli się wrażeniami po zwycięstwie. W kilka godzin po ekipie z Wielkopolski dotarł Eventyr – również z kompletem punktów.

konwalia

Rajd Konwalii.pl Team w komplecie – Jacek Galla, Krzysiek Muszyński, Franciszek Galla, Agata Błotnicka

 

W sobotę z okolicami Kluczy walczyli również uczestnicy Trasy Open (80km roweru i biegu), Trasy Relax (10 km biegu), Trasy Pieszej 50km oraz Rowerowej 100km.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany