Tego typu imprez w kalendarzu rajdów przygodowych zdecydowanie brakowało. Długich i wymagających, w ciekawym terenie. Rajd Czterech Żywiołów proponuje w dniach 6-8 czerwca rywalizację na wielu trasach z koronną 250’ką w repertuarze rower, rolki i bieg. Teren południowej Jury lekki nie jest – w lasach piachu po osie, górki nie małe, a i zadania linowe na ostańcach skalnych z pewnością wielu zapadną w pamięć. Architektem tras na Rajdzie Czterech Żywiołów jest rodowity mieszkaniec Jury – Konrad Ciuraszkiewcz.

 

Po zimowych zmaganiach i nietypowych konkurencjach narciarskich zapraszamy na letnią edycję Rajdu Czterech Żywiołów. W tym roku obchodzić będziemy mały jubileusz, ponieważ spotykamy się na Jurze już po raz piąty. Z tej okazji organizatorzy przygotowali niespodziankę dla stałych bywalców. Zawodnicy, którzy startowali przynajmniej w trzech poprzednich edycjach rajdu mogą liczyć na 20% zniżkę wpisowego.

pustynia

 

Bogaty wybór tras o zróżnicowanym poziomie trudności umożliwia start każdemu, bez względu na doświadczenie. Z nowości, które w szczególności ucieszyć mogą rowerzystów oraz rajdowców lubiących dłuższe dystanse, będzie trasa rowerowa licząca 100 km, oraz trasa AR dla czwórek licząca ok. 230 km. Jeśli macie ochotę spróbować sił na najdłuższym dystansie, ale nie możecie skompletować teamu czteroosobowego, nic straconego! Tą samą trasę będzie można pokonać w ekipie dwuosobowej. Tak więc do wyboru są:

Trasa Extrim – 230 + km dla zespołów 4 i 2 osobowych (rower, rolki, trekking, zadania specjalne)

Trasa Open – 80 + km dla zespołów 2 osobowych (rower, treking, zadania specjalne)

Trasa Rowerowa TR 100- 100 km

Trasa Piesza TP 50 – 50 km

Trasa Relax – 10 km (w formie BNO + zadania specjalne)

 

skala

Podczas wielogodzinnych zmagań na trasie, odwiedzicie ciekawe miejsca znane do tej pory jedynie miłośnikom wspinaczki, czy historykom. Bogactwo przyrody i ukształtowanie terenu sprzyja ciekawym wariantom dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych. Ta wspaniała kraina białych skał, wzgórz porośniętych przepięknymi bukowymi lasami, czy też zwieńczonych ruinami Orlich Gniazd strzegących dawnych granic, zaskoczy Was po raz kolejny. Dla osób, które próbowały już swoich sił w poprzednich edycjach, organizatorzy przewidzieli nowe, nieznane dotąd miejsca, w których zawiśnie biało-pomarańczowy lampion, w końcu zwłaszcza te 230 km trzeba było gdzieś upchać. Jakich by nie użyć słów i tak w pełni nie oddadzą one uroku tej niezwykle pięknej i urozmaiconej historycznie, przyrodniczo, oraz kulturowo części naszego kraju. Zapisy trwają, a do rajdu pozostało już niewiele czasu. Dlatego zarezerwujcie sobie termin 06.06. – 08.06. i przybywajcie na Jurę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.rajd.vajra.org.pl, lub na oficjalnym profilu facebookowym.

 

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany