Do grona Poznańskiej Bimby, Rajdu Miejskiego w Gliwicach i szeregu zawodów na Górnym Śląsku dołączyła kolejna impreza – Rajd Aktywna Przestrzeń Łodzi zadebiutuje 31 maja z propozycją dwóch tras – pieszej o dystansie około 20 kilometrów i rowerowej – 40 kilometrów. Repertuar zadań specjalnych i atrakcji szeroki, niebanalny i ciekawy – zgodnie zresztą z filozofią miejskich imprez.

 

 

 

Aktywna Przestrzeń to łódzki debiut jeżeli chodzi o rajdy miejskie, ale żadna nowość w temacie traktowania miasto jako planszy do gry. Stowarzyszenie Topografie oraz kilka innych żwawych organizacji pozarządowych regularnie organizują dla Łodzian gry miejskie. W rozmaitej tematyce – od Łodzi filmowej po Łódź industrialną. Teren śródmieścia i okolic jest bowiem niezwykle bogaty w perełki architektoniczne, kulturalne, historyczne czy też … botaniczne. Dlatego na Aktywną Przestrzeń warto się wybrać – ekipa BikeOrient zna miasto na wylot i zaprowadzi uczestników w wiele ciekawych miejscówek.

title

Dwuosobowe zespoły zmierzą się z orientacją wśród śródmiejskich kamienic, blokowisk Retkini oraz zielonych terenów Polesia. Co prawda nie będzie tu mnogości dyscyplin (do wyboru trasa rowerowa lub piesza), za to ciekawe zadania specjalne powinny urozmaicić rywalizację. A ta zapowiada się niebanalnie. Na każdej z tras do zaliczenia będzie ok. 25 punktów kontrolnych, które zostaną rozmieszczone na nowym planie Łodzi Wydawnictwa Compass. Oprócz tego część punktów będzie miała rozświetlenie na mapach satelitarnych i do biegu na orientację. Trasa rowerowa będzie liczyć ok. 40 km, natomiast piesi powinni przejść lub przebiec ok. 20 km. Klasyfikacja będzie prowadzona z podziałem na dwie kategorie na obu trasach: MM (dwóch mężczyzn) oraz MIX (co najmniej jedna kobieta w zespole).

lodz

 

Impreza nowa, ale organizator doświadczony – Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient imponuje ilością organizowanych imprez. Dziesiątki rowerowych i pieszych orientacji w Województwie Łódzkim w ramach cyklu BikeOrient, maratony rowerowe, rajd przygodowy – jest więc pewność, że impreza stanie na wysokości zadanie.  Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie imprezy.

Foto Paweł Banaszkiewicz.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany