Był IROKeZ, było jesienią GEZnO, przyszedł więc czas na… MEZnO. Panom z Compassu trzeba oddać, że tworzą soczyste akronimy. Soczyście zapowiadają się też Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację „Rajd Krutyni”, które odbędą się za miesiąc – 14-15 czerwca w uroczych okolicznościach przyrody Sorkwitów – maleńkiej mieściny mazurskiej, gdzie bieg swój zaczyna jeden z najsłynniejszych szlaków kajakowych w Polsce – szlak Krutyni. Taka miejscówka oznacza jedno – machanie pagajem stanowić będzie dominującą część repertuaru zawodów.

 

 

 

krutynia

Krutynia to rzeka charakterna – zlewa się wąsko szybkim wirem między lasami by za moment wpaść do dużych zbiorników. Foto strona organizatora

To nie oznacza, że do okolic Mrągowa nie trzeba będzie wziąć jeszcze roweru i butów do biegania. Trzeba, choć znakomitą część imprezy stanowić będzie kajakowanie po rzeczonej Krutyni i okolicach. Impreza rozgrywana jest w formacie dwuetapowym. Pierwszego dnia czekają na zawodników dystanse od 30 do 100 kilometrów, zależnie od kategorii. Męskie dwójki w 9 godzin będą musiały przepłynąć w kajaku 35 kilometrów, przejechać na rowerze 40 i przebiec 20. Kategorie mixowe i weterańskie stosownie mniej. Drugiego dnia format podobny, ale dystanse już nieco mniejsze – od 25 do 70 kilometrów i bez długich godzin przegarniania wody w kajakach.

 

krutynia

Kajak na Mazurach to nawigacyjnie wcale nie łatwa bajka. Foto strona organizatora


Na zawody zaprasza Roman Trzmielewski, głównodowodzący krakowskiego Compassu, ale też swego czasu spiritus movens Adventure Trophy – legendarnej imprezy rajdowej, która na majówkowy weekend zgarniała rajdowców z całej Europy. Współorganizatorem jest Stanica PTTK w Sorkwitach, co oznacza, że zawodniczki i zawodnicy kajakować będą szybkim, lekkim i nowoczesnym sprzętem. Mamy więc w przypadku tej imprezy kombinację doskonałą – świetną bazę, świetne kajaki, precyzyjne mapy, genialny i ciekawy teren, w końcu doświadczonego architekta tras. Poza odległością nie ma więc przyczyn, by tę imprezę odpuszczać.

Więcej informacji na stronie organizatora.

mazury

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany