Ponad setka imprez górskich rywalizuje w konkursie portalu biegigorskie.pl na Najlepszy Bieg Górski mijającego roku! Trzeba przyznać, że fala popularności biegania, choć w zdecydowanej większości objawia się na asfaltach wielkich miast, dociera też na szlaki, zyskując potężne grono amatorów. Złota, Srebrna i Brązowa Kozica przyznawana będzie w czterech kategoriach. Pośród nielichej konkurencji są też dwie imprezy współorganizowane przez ekipę napieraj.pl – Chudy Wawrzyniec i Wilcze Gronie.

 

 

 

chudy

 

Najliczniej obsadzoną kategorią są biegi anglosaskie, a więc standardowe góra – dół. Aż 45 imprez rywalizuje w tej kategorii, w tym wiele imprez cyklicznych, jak Mountain Marathon czy Perły Małopolski, które w toku sezonu zwiedziły kilka miejscówek. Kolejną kategorią są biegi alpejskie, a więc tylko do góry. Imprez niemało, bo 32. Kolejna to długi dystans – od półmaratonu do maratonu. Ostatnia kategoria to oczywiście biegi ultra – 15 takowych znalazło się w zestawieniu. Aż trudno uwierzyć, że aż 15 długaśnych imprez zostało zorganizowanych w tym roku na terenie południowej polski, niejednokrotnie spraszając imponującą frekwencję.

Głosowanie odbywa się za pomocą maili słanych na adres redakcji biuro@biegigorskie.pl. Głosowanie trwa do 6 grudnia do północy. Wyniki dwa dni później. Więcej info na stronie organizatora.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany