Jutro – wraz ze startem trasy 50 km Śnieżnych Konwalii – rusza tegoroczny Puchar Polski w Pieszych Marszach na Orientację. Mimo, że niektóre zawody znikają, to cykl ciągle się rozrasta i obejmuje już 29 imprez. Zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącym sezonem PMnO.

 

 

 

Zawodnicy do wyboru będą mieli 16 tras 100 km (o dwie mniej niż w zeszłym roku) i 28 tras 50 km ( o trzy więcej niż poprzednio). Oczywiście nie zabraknie takich szlagierów jak Harpagan (dwie edycje) czy Kierat, ale cykl opuściła w tym roku (ponoć tylko chwilowo) tak popularna impreza jak Ełcka Zmarzlina – zeszłoroczne Mistrzostwa Polski. Dodatkowo w kalendarzu zabraknie Wulkanów, Orientna i dwóch Tułaczy. W zamian pojawią się:
– Wspomniane we wstępie Śnieżne Konwalie w Wielkopolsce
– Mazurskie Tropy – ciekawe gdzie 😉
– ERnO Babie Lato na Mazowszu
– Kaczawska Wyrypa – w górach tytułowych

– Nocny Marek – ponownie w Wielkopolsce
poza tym impreza o nazwie Jaszczur rozpleniła się do czterech edycji w różnych miejscach kraju.
Miłośnikom bardziej falistych okolic pragniemy donieść, że w szeroko pojętych górach planowane są trasy czterech setek (Kieratu oraz trzech Wyryp: Rudawskiej, Izerskiej i Kaczawskiej) i sześciu pięćdziesiątek (prócz wyryp jeszcze Mordownik, Wyzwanie i  Jaszczur – Wzgórza Kruków).
Wszystkie imprezy znajdziecie w naszym kalendarzu.

Trasy mistrzowskie, podobnie jak w zeszłym roku zostaną rozegrane w zimę i lato, jednak tym razem 50 km „lutą zimą” na Skorpionie, a 100 km w lipcowych upałach Wielkopolski na zawodach Szaga.

Przypomnijmy, że do klasyfikacji pucharowej liczy się 7 najlepszych startów danego zawodnika (5 w kategorii K100).
W zeszłym roku w cyklu na 100 km najlepsi byli: Sabina Giełzak i Andrzej Buchajewicz, a na 50 km Dagmara Kozioł i Łukasz Romanowski.
Kto chce ich zastąpić w tym roku ? Zapraszamy na zawody !

Orientacyjny szkic umiejscowienie i terminów zawodów cyklu 2013:

Więcej informacji: strona PMnO.

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany