Jest jeszcze kilka miejsc w Polsce, do których maratony na orientację – przynajmniej te wliczane do Pucharu Polski – docierają sporadycznie.  Jednym z nich jest region Warmii i Mazur kojarzący się głównie z żeglowaniem, wczasami nad jeziorem, grzybobraniem lub kometką.  A przecież teren ten aż się prosi, aby poukrywać na nim lampiony!

 

 

Morenowe wzgórza, doliny, jeziora, rzeki, bagna, dziurawe kładki, krzywe ambony, urywające się ścieżki … Czego chcieć więcej?

Zapraszamy na imprezę w takim właśnie terenie! „Mazurskie Tropy” debiutują w kalendarzu PPM i PMnO. Mamy nadzieję, że zadomowi się w nim na stałe. Uczestnicy będą mieli do wyboru  trzy trasy :

  1. piesza 50 km (pucharowa),

  2. rowerowa 130 km (pucharowa),

  3. rowerowa 50 km (rekreacyjna).

 

Trasy są już wytyczone. Nie zabraknie zarówno dobrze utrzymanych dróg leśnych i szutru, jak i piachu po ośki i zarośniętych przecinek.  Asfalt, na trasie rowerowej, oczywiście też się pojawi, ale na trasie pieszej w optymalnym wariancie raczej się go nie uświadczy. Co jednak najważniejsze – jak zapewniają organizatorzy – czekać będą na Was do zrealizowania ciekawe warianty pozwalające się wyżyć również orientacyjnie.

Bazą rajdu będzie gimnazjum nr 2 w Barczewie – zabytkowym miasteczku położonym około 15 km na północny wschód od Olsztyna, tuż przy drodze krajowej nr 16. Dojazd do niego możliwy jest zarówno pociągiem jak i PKS-em.  Zapisy już ruszyły! Chwytajcie zatem  za klawiatury, laptopy, telefony i zgłaszajcie się! Wszystkie niezbędne informacje, formularz zapisów, regulamin itd. znajdują się na stronie: www.tropy.net.

Do zobaczenia w Barczewie!

Organizatorzy:

Anna Skompska, Krzysztof Mierzwicki, Piotr Buciak, Piotr Kwitowski, Basia Skompska wraz z Studenckim Klubem Górskim i Stowarzyszeniem Tropy

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany