Miejski Rajd Przygodowy w Katowicach zakończył się co prawda już 2 tygodnie temu, ale na podsumowania nigdy za późno, zawłaszcza że w imprezie wystartowało prawie 100 ekip.

 

 

27 kwietnia miał miejsce trzeci już miejski rajd przygodowy po Katowicach. Tym razem zawodnicy biorący udział w zawodach mogli wybrać jedną z tras odpowiadającą ich możliwościom:

OPEN – kilkanaście km pieszo + zadania specjalne (ścianka wspinaczkowa, basen, rzut piłką lekarską, sprawdzanie cen określonych produktów w sklepie (to w końcu rajd miejski!:), zadania logiczne i inne… w sumie zadań tych było 10), oraz PROFI gdzie trasa liczyła już kilkadziesiąt km, zawodnicy poruszali się pieszo, na rowerach i rolkach, a wśród zadań specjalnych znalazły się jeszcze rowery wodne.

 

 

Start zawodów miał miejsce o godzinie 9:30 z bazy rajdu, tj. Gimnazjum nr 19 w Katowicach Ochojcu. Chwilę przed godziną „zero”, uczestnicy otrzymali mapę i po krótkim acz, nerwowym planowaniu trasy 192 osoby wyruszyły na podbój Katowic. Zawodnicy trasy OPEN „działali” w dzielnicach: Ochojec, Piotrowice, Ligota. Trasa PROFI rozpierzchła się dodatkowo po lasach Katowic (wiedzieliście, że Katowice to drugie pod względem lesistości miasto w Polsce? 41% powierzchni miasto to właśnie lasy!), dotarła do Doliny Trzech Stawów (takie sympatyczne miejsce rekreacyjne w mieście) i dalej ścieżkami rowerowymi ekipy dojechały do Parku Śląskiego (wspomniane już rowery wodne) i później już na metę.

 

 

Pierwsza ekipa z trasy OPEN zjawiła się na mecie o 12:10; PROFI 13:54. Zakończenie rajdu, wręczenie nagród najlepszym ekipom odbyło się ok. 17:30.

Najlepsze Ekipy:

Trasa PROFI MIX

1. Joanna Garlewicz i Marcin Zdziebło THULIUM TEAM (15:05)

2. Barbara Sanocka i Bartosz Dudziński ŚCh (15:28)

3. Marta Kurek i Grzegorz Adamczyk BBL Mikołów/Os-Sight (16:05)

 

Trasa PROFI MM

1. Ireneusz Waluga i Łukasz Warmuz TRAILteam (14:04)

2. Marek Woźniczka i Stanisław Odróbka Nonstop Adventure (14:22)

3. Maciej Więcek i Andrzej Brandt inov-8/Nonstop Adventure (14:23)

 

Trasa OPEN MIX

1. Katarzyna i Grzegorz Ząbkiewicz Potuptani (12:29)

2. Anna i Krzysztof Woś Doliniarze.com (12:42)

3. Patrycja i Sławomir Woldańscy WPS (12:49)

 

Trasa OPEN MM

1. Bartosz Gajkowski i Filip Mazurek TRAILteam (11:46)

2. Rafał Bereza i Mateusz Caban SA PSP Kraków (11:57)

3. Dariusz Klocek i Sebastian Hulin EL KRETINOS (12:32)

 

 

Wyniki z rajdu na stronie www.rajdkatowice.pl. Galeria z rajdu, na naszym Facebooku (wpis z 28 kwietnia). Gorąco zapraszamy!

 

Link do Facebooka: https://www.facebook.com/SlaskieAr?ref=hl

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany