Chyba nie ma w Polsce szybszej dziewczyny na podbiegach. Anna Celińska ma na koncie 4 zwycięstwa w Biegu Marduły. Aktualna mistrzyni Polski w skyrunningu w zeszłym roku była także czwarta na mistrzostwach Europy w tej konkurencji. Obecny sezon rozpoczęła od zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski w biegu anglosaskim. A to dopiero początek…

Kwestionariusz napieraj.pl
Przedsezonowe trzy po trzy

Trzy najważniejsze zmiany w treningach podczas przygotowań do tego sezonu:
Brak poważniejszych kontuzji. Mniejszy kilometraż. W diecie, minimalizacja nabiału odzwierzęcego (głównie mleka i serów). Reszta, praktycznie bez zmian.

Gdzie trenowałaś najczęściej? 3 lokalizacje:
W kolejności najwięcej przebiegniętych kilometrów to: Beskid Mały, Bielsko-Biała, Beskid Śląski.

Z czego jesteś zadowolona, w 3 zdaniach:
Z braku poważniejszych kontuzji. I chyba to byłoby na tyle. Jeśli chodzi o sport, to ja cały czas mam niedosyt i rzadko jestem z siebie zadowolona.

Trzy najważniejsze starty w tym sezonie:
ME w biegu alpejskim w Słowenii, MP w biegu alpejskim na Śnieżnik w Międzygórzu, Bieg Marduły.

Trzy ulubione biegi:
Z wiekiem zauważyłam, że nie lubię startować, tak jak kiedyś. Teraz znacznie więcej radości sprawia mi samo trenowanie w górach, ale jeśli miałabym wybrać to: Bieg Marduły, Bieg na Śnieżnik w Międzygórzu, Bieg na Żar.

Trzy ulubione ćwiczenia:
Ćwiczyć nie lubię, wolę zdecydowanie biegać :-). Ale gdybym już musiała postawić, to chyba wypady i Dead Bug. Może jeszcze niektóre planki sprawiają mi odrobinę przyjemności 🙂

Ulubione buty biegowe. Trzy powody:
Mizuno Hayate 3 – lekkie, mały drop, dobre czucie nawierzchni i agresywny bieżnik.

Trzy ulubione potrawy przed startem:
Jeśli jestem w domu to placuszki z bananów, a jeśli jestem poza domem to bułka z dżemem wiśniowym lub miodem.

Trzy osoby, firmy, które wspierają Cię najmocniej?
Zdecydowanie mój mąż – Robert i rodzice, wspaniały fizjoterapeuta Dawid Kasolik (Syntonic) oraz firma Mizuno.

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany