Piotra Hercoga złapaliśmy tuż po powrocie z Patagonii. Na dobry początek sezonu wygrał jeden z najtrudniejszych ultra na świecie – stumilowy Ultra Fiord. Niebawem usłyszycie o jego podboju Góry Gór. Mount Everest zaatakuje pod koniec maja. Piotr ma apetyt na kolejne monumentalne góry i wyścigi. Jakie? Sprawdźcie sami.

Kwestionariusz napieraj.pl
Przedsezonowe trzy po trzy

Trzy najważniejsze zmiany w treningach podczas przygotowań do tego sezonu:
Główne starty związane z wysokimi górami. Jakość w treningach, mniejsza częstotliwość. Spanie i aklimatyzacja w namiotach hipoksyjnych.

Gdzie trenowałeś najczęściej? 3 lokalizacje:
Góry Stołowe. Tatry. Trzt tygodnie w Chile (10 dni na Atacamie powyżej 4 tys. metrów) przed stumilowym Ultra Fiord w Patagonii.

Z czego jesteś zadowolony, w 3 zdaniach:
Udało mi się dopiąć budżet na wszystkie wyprawy.

Trzy najważniejsze starty w tym sezonie:
Patagonia. Mount Everest (29 maja). Nie jestem jeszcze pewien wszystkich startów w drugiej części sezonu, ale chciałbym pobiec w BUGT lub na Kilimandżaro.

Trzy ulubione biegi:
UTMB, Gorbeia Suzien (skyrunning), Bieg Ultra Granią Tatr.

Trzy ulubione ćwiczenia:
Ogólnorozwojowe na siłowni (traktuję je kompleksowo, więc trudno podać jedno ćwiczenie). Podbiegi – zarówno te sprinterskie, jak i długie.

Ulubione buty biegowe. Trzy powody:
Salomon S-Lab Wings 8 (soft ground).
Pancerne, na długie zawody, mają więcej amortyzacji.

Trzy ulubione potrawy przed startem:
Makarony, sałatki z kurczakiem, tuńczykiem. Przed samym startem owsianka lub kaszka od LyoFood.

Trzy osoby, firmy, które wspierają cię najmocniej:
Support, który ze mną jeździ. FELB, Salomon.

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany