Za nami druga edycja „ Mazurskich Tropów”. Mimo niesprzyjającej aury, uczestnicy tras pieszych i rowerowych stawili się na starcie licznie – w sumie przybyło ponad 110 uczestników. Już sam fakt, że rozstawienie punktów na trasie pieszej 50 km w przeddzień rajdu zajęło organizatorom prawie 12 godzin, świadczył, że warunki łatwe nie będą.

Ostatecznie kataklizmu pogodowego nie było, aczkolwiek ci, którzy spodziewali się przerw na chłodzącą kąpiel w jeziorze, mogli czuć się rozczarowani.

tropy

Komplet punktów na trasie pieszej 50 km udało się zdobyć 22 osobom (czyli prawie 70 % startujących). Najszybszy okazał się Łukasz Romanowski, osiągając wynik 6:11:48 i wyprzedzając pozostałych rywali o ponad 1,5 h. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Supińska prześcigając Kasię Polak o jedyne 11 sekund. Na trasie rowerowej 130 km wszystkie 27 punktów podbiło jedynie 9 osób, czyli co piąty zawodnik. Tu najlepszy okazał się Grzegorz Liszka z czasem 8:32:32. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Małgorzata Kosiorek, która odwiedziła 23 punkty kontrolne w czasie 10:39:52. Trasy rekreacyjne, jak to zazwyczaj bywa, cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, ale i tu nie zabrakło chętnych do zmagań z terenem, własną wytrzymałością i pogodą. Na trasie pieszej 25 km zwyciężyli ex aequo Orest Kantor i Sebastian Nowak, natomiast na rowerowej 50.: Michał Drożdż.

Ostateczne wyniki rajdu są na stronie imprezy.

tropy

Na wszystkich trasach nie zabrakło drobnych przygód. Poczynając od pękniętych dętek, rozklejonych ram, zgubionych i odnalezionych kart startowych, a kończąc na bardzo bliskich spotkaniach z naszymi czworonożnymi (nie?)przyjaciółmi. Tak czy siak wszyscy dotarli na metę, a schaboszczak, pomidorowa i pączki wynagrodziły chyba wszystkim wysiłek włożony w pokonanie trasy. Na koniec trzeba dodać, że cieszy nas fakt, iż na rajdzie pojawiło się sporo osób z Olsztyna, okolic i województwa warmińsko-mazurskiego. Warto rozprzestrzeniać ideę maratonów na orientację w coraz to nowe zakątki Polski, ze szczególnym uwzględnieniem przepięknych terenów na północnym – wschodzie.


Zapraszamy do:

Galerii Organizatora. Obejrzenia map oraz przeczytania relacji

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany