Na listach startowych już prawie 70 zespołów, zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja i weekend pełen wrażeń. Rajd przygodowy Krajna AR odbędzie się 24 marca.

W marcu 2017 roku pomiędzy przechodzącymi co rusz ulewami na starcie trasy krótkiej stanęły aż 63 zespoły. Mimo bardzo wymagających warunków, szczególnie na wodzie, aż 58 z nich dotarło szczęśliwie do mety. Pogoda zdecydowanie większe piętno odcisnęła na zawodnikach liczącej około 150 km trasy długiej – tam losy zwycięstwa ważyły się przez ponad 18 godzin. Tym razem dajemy wiośnie nieco więcej czasu i zaklinamy piękną słoneczną pogodę.

PDSPDS_1403290957

fot. Piotr Dymus

Co wydarzy się tym razem?

Zawodnicy trasy krótkiej będą mieli do pokonania około 58,5 km, na których zaliczą 25 punktów kontrolnych. Rajd wystartuje ze Złotowa o 9 rano 12-kilometrowym biegiem, po którym zespoły wsiądą do kajaków. Spływ meandrującą rzeką zakończy wiosłowanie przez jezioro – łącznie około 10 km. Potem krótki bieg do strefy zmian i przesiadka na rowery. Około 31-kilometrową pętlę rowerową przerwie jeszcze jeden bieg na orientację, tym razem krótszy (5 km), ale na pewno w ciekawszym terenie. W trakcie całego rajdu pojawią się 3 zadania specjalne, które trochę urozmaicą całą rywalizację.

Krajeńska bitwa o cenne minuty. Rajd przygodowy Krajna AR. Będzie się działo! Click To Tweet

Trasa długa to zawsze większe wyzwanie, więcej kilometrów, trudniejsza nawigacja, etapy nocne, no i rolki. Tym razem szykuje się całkiem niezła łamigłówka. Start o północy z piątku na sobotę (23/24 marca). Krótki bieg na orientację na rozgrzewkę, a potem długi, około 70-kilometrowy etap rowerowy. Po rowerach zaczynają się kalkulacje – do zrobienia są dwa etapy rolkotrekingowe przecięte 25-kilometrowym spływem kajakowym. Zabierać rolki do kajaka? A może pierwszy etap pokonać pieszo i bez rolek? Zaliczać dodatkowe, bonusowe punkty, czy je odpuszczać? Pytań jest wiele, a po zobaczeniu mapy, będzie ich raczej przybywać…

Nie masz zespołu? Wystartuj na rowerze

Dla fanów kolarstwa i orientacji w terenie przygotowujemy również liczącą około 50 km trasę rowerową, na której można wystartować indywidualnie. Teren typowo krajeński, a więc przede wszystkim leśne dukty, polne drogi i minimalna ilość dróg asfaltowych.

Trasy:

Rajdowa trasa krótka: 60 km – 250 zł za zespół dwuosobowy

KAR2018 - TRASA KRÓTKA - SCHEMAT-01

Rajdowa trasa długa: 150 km – 400 zł za zespół dwuosobowy

KAR2018 - TRASA DŁUGA - SCHEMAT

Trasa rowerowa na orientację: 50 km – 100 zł za osobę

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie zawodów: www.krajnaar.pl oraz na facebooku Strefa Przygód – AR: https://www.facebook.com/strefaprzygodar

 

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany