Bike Orient w Puszczy BolimowskiejJuż za dwa tygodnie – 9 czerwca – Bike Orient w Puszczy Bolimowskiej. Organizatorzy przygotowali dla was dwie trasy rowerowe (w tym rekreacyjną) i jedną trasę mieszaną. Poniżej szczegółowe informacje.

 

 

Terenem zmagań uczestników tegorocznej edycji Rajdu na Orientację Bike Orient będzie Puszcza Bolimowska. Ten kompleks leśny położony w połowie drogi między Łodzią i Warszawą charakteryzuje się gęstą siatką dróg z udziałem długich odcinków szutrowych i piaszczystych. Płaski teren urozmaica jedynie dolina rzeki Rawki i jej dopływów oraz gdzieniegdzie wydmy. To zapowiada bardzo szybką trasę. Ale czy tak będzie przekonamy się już 9 czerwca.

Trasy przygotowane są w taki sposób, żeby w imprezie poradziły sobie osoby zaczynające przygodę z imprezami na orientację. Również doświadczeni orientaliści powinni być usatysfakcjonowani poziomem trudności dostosowanym do ich umiejętności. Możliwe to będzie dzięki umiejscowieniu łatwiejszych punktów w pobliżu startu i trudniejszych w dalszej od niego odległości.

Zawodnicy rywalizować będą na 3 trasach: rowerowej giga, rowerowej rekreacyjnej oraz biegowo-rowerowej. Dla wszystkich tras wyznaczony będzie jednakowy limit czasu i wynosić będzie 9 godzin. Wzorem ubiegłego roku o klasyfikacji na trasie rowerowej decydować będzie liczba zaliczonych punktów kontrolnych. Zawodnicy, którzy odwiedzą od 1 do 12 punktów sklasyfikowani zostaną na trasie rekreacyjnej, natomiast żeby zostać sklasyfikowanym na trasie giga należało będzie zaliczyć od 13 do 20 punktów. W optymalnych wariantach trasa rekreacyjna będzie liczyć 50 km, natomiast trasa giga 100 km. Trasa giga zaliczana jest do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Amatorom rajdów przygodowych organizatorzy proponują 65 km trasę biegowo-rowerową, podczas której do zaliczenia będzie 14 punktów kontrolnych. W pierwszym etapie biegowym zawodnicy będą mieli do zaliczenia 7 dowolnych punktów spośród 20, natomiast w drugim etapie rowerowym do odwiedzenia będzie 7 dowolnych punktów kontrolnych spośród pozostałych 13 nie zaliczonych w pierwszym etapie. Przy założeniu optymalnych wyborów etap biegowy powinien liczyć 30 km natomiast rowerowy 35 km.

bike orient

Do końca maja obowiązuje obniżona opłata startowa za udział w rajdzie w wysokości 40 zł niezależnie od wybranej trasy. Po 1 czerwca wpisowe wzrasta do 60 zł.

Równolegle z Rajdem Bike Orient wystartuje Dog Orient – impreza dla biegaczy i piechurów, startujących wraz z psami.

 

Termin: 9-10 czerwca 2012

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gazdówka” w Budach Grabskich

Organizator: Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient

Zgłoszenia i regulamin na stronie bikeorient.pl

Serdecznie zapraszamy!

bike orient

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany