Mamy nowy rekord Kieratu !
Zgodnie z przewidywaniami pogoda okazała się w tym roku bardzo łaskawa. Przyjemny chłodek nie przeszkadzał w szybkim biegu. Kraj nam się rozwija a wraz z tym przybywa dróg asfaltowych co dało się odczuć w bardzo szybkiej, pierwszej części tegorocznej trasy. Z kolei w drugiej części (którą czołówka zaliczała jeszcze po ciemku) trzeba było dobrze ponawigowac w terenie. Tu można było sporo zyskać lub stracić. Najlepiej poradził sobie Maciek Dubaj (Salewa TRAILteam ), który pokonał trasę w 11 godzin i 50 minut, tym samym poprawiając zeszłoroczny rekord o prawie godzinę i po rocznej przerwie powracając na najwyższy stopień podium.

 

Na drugim miejscu z czasem 13 h 22 min przybiegli razem Piotr Majkowski (w zeszłym roku trzeci, dla lata wcześniej na miejscu 312) oraz Tomasz Kłodnicki obaj z MOK Mszana Dolna.
Znamy jeszcze miejsce kolejnych czterech zawodników. Czwarte miejsc w rywalizacji zajął Jakub Fajfer (14 h 35 min). Na piątym z czasem 15 h wspólnie pojawili się Kuba Wolski (
Adidas Terrex) i powracający po kontuzji zeszłoroczny zwycięzca Maciek Więcej (inov-8). Dwie minuty za nimi z siódmym czasem przybiegł Tomek Mikulski (Hayabusa).

Maciek Dubaj

Maciek dubaj w 2010 roku (fot. Krzysztof Wiktorowski)


 

 


 

Kierat

Dziś o18:00 w Limanowejponad pięciuset zawodników stanie na starcie Dziewiątego Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego Kierat 2012. Jeśli wierzyć statystykom dla ponad 200 zawodników będzie to debiut w tej imprezie. Przed nimi 100 km i 3500 m podejść w Beskidzie Wyspowym, na pokonanie których mają 30 godzin. Pogoda w tym rok ma być łaskawa – bez deszczu i bez upałów, zatem liczymy na dobre czasy. Zarówno debiutantom jak i starym wyjadaczom życzymy powodzenia !

Strona Zawodów.

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany