Choć pełne wyniki Wertepów są jeszcze w opracowaniu, to pudła we wszystkich kategoriach są już znane. Na trasie Masters znacznie (ponad 2 godziny ) inne zespoły wyprzedził SALEWA TRAILteam, na Profi również bezkonkurencyjny był Team 360 stopni. Na Open stawka była bardziej wyrównana ale ostatecznie zwyciężył zespół Furious Goats.

 

Wyniki pierwszych trójek:

MASTERS:
SALEWA TRAILteam – godz. 12:58
PocoLoco AT – godz. 15:15
inov-8 – godz. 15:22

PROFI:
Team 360 stopni – godz 12:31
Navigator – godz. 15:01
ŁDZ – godz. 17:45

OPEN:
77 Furious Goats – godz. 15:54
59 Rajdos Ekipos – godz. 15:59
74 SioStrzyczki – godz. 16:10

 

 

 


 

 

 

Wertepy 2012

Dziś o północy stratuje drugi, duży, tegoroczny, polski rajd przygodowy. Na dłuższej – 150 km trasie ścigać się będą równolegle, choć w osobnych kategoriach zespoły 2 i 4 osobowe. Jutro rano na 50 km wystartują dwójki.

 

Trasa Masters (czwórki) i Profi (dwójki) 150 km pokonywać będzie pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach. Na linii startu powinno pojawić się 7 rasowych czwórek rajdowych i ok. 12 duetów.

W mastersach faworytem wydaje się SALEWA TRAILteam (dawniej code34), ale na pewno łatwo zwycięstwa nie będzie chciał oddać team inov-8, a jest jeszcze kilka innych zespołów, które również będą cisnąć. Na trasie Profi można się chyba spodziewać ostrej rywalizacji między Navigatorami a Teamem 360 stopni. A skoro dwie kategorie startują na jednej trasie to można już obstawiać kto będzie pierwszy na mecie dwójka czy czwórka ?
Jedno z zadań specjalnych lekko faworyzuje dwójki, ale wszystko jest możliwe.


Wertepy 2012 masters profi schemat trasy


Najliczniej obsadzona zespołami jest trasa Open – zgłosiło się na nią 35 zespołów. Na 50 km dziennego ścigania organizatorzy upchnęli3 etapy: rowerowy, kajakowy i pieszy.

Wszystkim życzymy powodzenia !

 

Wertepy 2012 Open schemat trasy

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany