W tym roku mistrzostwa świata odbędą się po przeciwległej stronie globu. Gospodarzami są Australijczycy ze swoim flagowym rajdem XPD. Terenem działań najlepszych teamów świata będzie tym razem Tasmania, a ściślej – jej zachodnia niezaludniona część w dużej mierze znajdująca się w parku narodowym. Na co dzień wiele z terenów rajdu jest zamknięta dla turystów, będzie więc niezła gratka. Wszystkie miejsca zostały już wykupione, pozostały tylko spoty dla zwycięzców eliminacji. Gospodarze zapowiadają dłuugi klasyczny ekspedycyjny rajd i zwycięzców wynurzających się z krzaków po pięciu dniach. A skoro zwycięzcy będą po pięciu – Ci ciut słabsi (ale nadal mocarni), spędzą w terenie do 10 dni.

Niestety – wiele wskazuje na to, że w tym roku na mistrzostwach znów zabraknie polskich ekip. Szkoda – chętnie byśmy pokibicowali.

Większą część stawki będą stanowić teamy z Australii. Dziwnie mało pojawia się Nowozelandczyków. Ale o poziom walki się nie boimy. Na starcie pojawią się zarówno mistrzowie sprzed roku jak i sprzed 2 lat.

Do mistrzostw zostało jeszcze pół roku. Zerknijcie na fotki z poprzednich edycji XPD i już szykujcie się do kibicowania.

Zerknijcie też na teren:


Wyświetl większą mapę

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany