[img align=left]/xoops/uploads/img40969bcc77a20.jpg[/img]Do realizacji marzeń potrzebne są 2 rzeczy: marzenie i sprzęt, który pomoże nam je zrealizować. Nasze marzenia związane są z przygodą, odkrywaniem nieznanego, pokonywaniem bólu i często walką z własnymi słabościami. Nierozerwalnie z realizacją marzeń wiąże się odpowiedni sprzęt, taki który nie zawiedzie, gdy cel będzie już w zasięgu ręki. DEUTER (czyt. dojter) pomaga realizować te marzenia…

[b]Trochę historii…[/b]
DEUTER powstał ponad 100 lat temu – w 1898r. w Augsburgu w Niemczech i jest jedną z najstarszych i najlepszych firm na świecie produkujących plecaki i śpiwory. Został założony przez Hansa Deutera, który pierwszy kontrakt zrealizował dla Niemieckiej Poczty. Przez wszystkie lata produkcji, plecaki DEUTER podlegały najsurowszym testom i egzaminom. Pierwsza ekspedycja, którą wyposażył DEUTER miała miejsce w 1920r (Pamir), kolejne odbywały się min. w 1936r (Nanga Parbat), 1936 (Spitzbergen), 1937 (Himalaje i Kordyliery), 1938r (Eiger, pierwsze wejście stroną Północna), 1953r. (Nanga Parbat, I zdobycie przez Hermana Buhla), 1961r (Eiger – I zimowe wejście), 1978r. (Mt. Everest, wyprawa Petera Habelera I- wejście bez tlenu). W 1970r DEUTER został największym producentem plecaków w Niemczech.

[b]Dlaczego najlepszy….[/b]
Deuter Team tworzą najlepsi wspinacze, himalaiści, przewodnicy górscy, instruktorzy narciarscy, bikerzy. Każdy dział produkcji powstaje w umysłach tych którzy wiedzą jaki sprzęt powinien być najodpowiedniejszy dla danej dyscypliny sportu. DEUTER z powodzeniem uczestniczy w międzynarodowych testach organizowanych przez Outdoor Magazine i Bike Magazine.

[b]Diabeł tkwi w szczegółach…[/b]
To co wyróżnia DEUTER’a to 5 zaawansowanych technologicznie systemów nośnych. Różniących się przeznaczeniem, a co za tym idzie i konstrukcją.
– System: Advanced Aircomfort, Aircomfort Futura i Vario Futura: powstałe na bazie oddychającej siatki, oddzielającej plecy od plecaka. DEUTER jako pierwsza na świecie firma wynalazł i opatentował ten system. Siatka o 25% zmniejsza utratę wody z organizmu.
– System Aircontact: zbudowany z oddychającej pianki, która chłodzi plecy powietrzem zasysanym z zewnątrz i wydalanym następnie poza obręb pleców. Pianka mniejsza potliwość o 15%.
– System Airstripes: oparty na budowie segmentowo ukształtowanej pianki, formułowanej w dwa kanały, współpracującej z anatomicznym kształtem pleców. Cyrkulacja powietrza na 95% powierzchni pleców.

Plecaki DEUTER cechuje najwyższa wodoodporność i wytrzymałość na rozdarcia i zużycie. Firma produkuje na bazie opatentowanych i produkowanych w swojej fabryce materiałów, stąd jakość DEUTER’a buduje zaufanie jego klientów.

[b]DEUETR dla rajdów…[/b]
W kolekcji DEUTER zaprojektowano kilka modeli ze szczególnym uwzględnieniem osób uczestniczących w rajdach przygodowych. Stanowią one idealne połączenie plecaka do biegania, jazdy na rowerze, nartach i ski touringu. Spełniają bezwzględny wymóg najwyższej funkcjonalności i wytrzymałości. W zależności od modelu plecaka wyposażone są w koszulki zapobiegającej utracie ciepła, pokrowce oraz system Airstripes lub Aircomfort. Wszystkie plecaki posiadają możliwość założenia bukłaka z wodą (modele: SPEED LITE, HYDRO 2.0 i 3.0, RACE X AIR I i X AIR II, SUPER BIKE L i S). Modele – Hydro 2.0 i 3.0 wyposażone są standardowo w bukłak.

Więcej szczegółów na stronie [url=http://www.bakosport.com.pl]http://www.bakosport.com.pl[/url]

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany