[size=x-large][b]Kwintesencja kobiecości jeżdżącego ideału[/b][/size]
[size=large]czyli słów kilka o [b]Northwave Shiver Women MTB[/b][/size]

Cena: 390zł (wg. polskiego dystrybutora)

[img]/xoops/modules/wfsection/images/shiver/shiver0.jpg[/img]


Poszukiwania butów rowerowych sprostających moim wymaganiom zajęły mi sporo czasu. A wymagań było wiele – priorytetowo musiały być wąskie w stopie, posiadać klamerkę, mieć bardzo dobry system wentylacji, niską wagę no i kobiecym design’e na pewno bym też nie pogardziła. Moje poszukiwania mogłyby się wydać absurdalne biorąc pod uwagę, że producenci nie przykładają większej wagi do damskich spd’ów a dostanie ich w Polsce graniczy niemalże z cudem. Aż w końcu trafiłam na sieci na Shiver Northwave Lady MTB. Po krótkich oględzinach, zasięgnięciu opinii innych doszłam do wniosku: to może być to. Miałam racje: to jest to!

[img align=right]/xoops/modules/wfsection/images/shiver/shiver1.jpg[/img][b]Footbed – anatomic performance[/b]
Shivery najbardziej charakteryzuje podeszwa – Jaws. Spełnia ona mój podstawowy warunek – jest bardzo wąska. Została podzielona ona na dwie części: środkową wykonaną z włókna z dodatkami karbonu oraz zewnętrzną z naturalnej gumy zapewniającej znakomitą przyczepność. Dodatkowym atutem jest głęboki bieżnik, odlewny napiętek i dwa korki w przedniej części. Podeszwa jest niezwykle wytrzymała, użytkuje te butki ponad pół roku, a bieżnik nadal wygląda jak nowy. Na naszych pomorskich morenach, gdzie na odcinku 15km można wyczarować 500m przewyższenia, czasem warunki np. powalone drzewa – uniemożliwiają jazdę na podjazdach i kończy się wprowadzaniem. Użytkując Shivery z czasem przestałam się zastanawiać, czy aby na pewno nie ześlizgnę się po kamieniach obrośniętych ściółką – po prostu idę.

[b]Velcro fastener[/b]
Buty zapinane są na dwa rzepy i zatrzask. Na początku zastanawiałam się nad zatrzaskiem czy mała sprężynka – umożliwiające odpinanie buta – pod wpływem błota nie będzie się zacinać. Jednak po tegorocznej Nocnej Maskarze jestem już pewna, że żadne błoto czy glina nie będzie mieć negatywnego wpływu na klamerkę. Sprzączka funkcjonuje co do milimetra.

[b]Airflow, airmesh system[/b]
Szukając spd’ów zależało mi aby miały wewnątrz delikatną wyściółkę i bardzo dobry system wentylacji, jednak z drugiej strony aby była dobra izolacja od śrubek. I takie rozwiązanie zastosował Northwave. Bardzo mięciutka wyściółka z materiału Mesh. Pod wkładką właściwą znajduje się specjalnie wykonana druga wkładka która izoluje i uniemożliwia „ciągnięcie od spodu” jesienią, latem natomiast można ją wyjąć tym samym zapewniając stopą lepszą wentylację. Z drugiej strony buty posiadają spore wywietrzniki z przodu i po bokach, które przy tak wąskim bucie w zupełności wystarczą.

[b]Woman Design[/b]
Już na pierwszy rzut oka widać, że w projektowaniu wzięła udział kobieta. Pewnie, dla Panów nie ma to większego znaczenia, ale Panie na pewno zachwyci wygląd butka.

[b]Minusy[/b]
Plastikowe koreczki, bardzo łatwo zgubić i niestety ciężko jest znaleźć zastępcze, bieżnik jest zbyt blisko i mało które piłkarskie pasują. Pozostaje, spiłować kawałek bieżnika, albo korka 😉

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany