W sobotę o 3 rano wystartuje druga edycja Biegu Siedmiu Dolin. Już w zeszłym roku tempo tej setki było bardzo wysokie, a wszystko wskazuje na to że tym razem zwycięzca zejdzie poniżej 11 godzin. Na starcie pojawią się prawie wszyscy biegacze z czołówki z zeszłego roku jak i kilkunastu wymiataczy, którzy zadebiutują w tej imprezie. Zobaczcie subiektywne zestawienie najciekawszych nazwisk na liście startowej… Oto lista w porządku alfabetycznym.

BARTOSZEWICZ MAGDA – ma niesamowity talent. Na płaskim maratonie podgryza 3 godziny, a na maratonach górskich walczy o zwycięstwo. Jeśli tylko nauczyła się zbiegać – ma szansę.
(niech no tylko zacznie poważnie trenować!)

CIELUCH IZABELA – W zeszłym roku wygrała klasyfikację kobiet. Tym razem nie pójdzie jej tak łatwo. Choćby dlatego, że kobiet jest znacznie więcej.

DŁUGOSZ ADAM – Zwycięzca z zeszłego roku (11:17:55). Jest ponoć w jeszcze lepszej formie.

DŁUGOSZ ANDRZEJ – Gdyby Bieg 7 Dolin miał 10-20 km – bukmacherzy w nim widzieliby zwycięzcę. A tak? Też stoi baaardzo wysoko w zakładach.

DYBEK PAWEŁ – Jeśli startuje na 100km to znaczy, że myśli o pozycji nr 1. Bo jeśli mnie pamięć nie myli, wszystkie swoje biegi na tym dystansie kończył na szczycie pudła.

DYMUS PIOTR – Nie przyjedzie. Robi sobie wakacje. A szkoda.

GARLEWICZ AŚKA – Specjalistka od rajdów, od kajaków, od wszystkiego gdzie można się zmęczyć. Triathlon Ironman pokonała poniżej 12h. Może namieszać (ale wygrać raczej nie).

GIEŁZAK SABINA – młoda, ale coraz mocniejsza. Niestety nie przyjedzie. Zabiera się za doktorat.

HERCOG PIOTR – zwycięzca i rekordzista trasy Biegu Rzeźnika. Mieszka na trasie Maratonu Gór Stołowych

HOLLY PIOTR – Zwycięzca m.in. Nocnego Maratonu rozgrywanego przy okazji Sudeckiej Setki

JĘDROSZKOWIAK MICHAŁ – Specjalista od setek orienterskich. Robi ich co roku około 10, więc będzie wiedział jak zagrać taktycznie. No i jest w stanie pobiec w granicach 11 godzin.

JANICKI JAROSLAW – Rekordzista Polski na dystansie 100km. Zawodnik światowego formatu. W zeszłym roku zszedł z trasy. Ale płaską stówę potrafił pokonać w 06:22.

KIEŁBASIŃSKI MICHAŁ – Od ponad 10 lat bywalec imprez ultra i rajdów. Ostatnio podejrzanie chudy i wyżyłowany.

KOGUCIUK TOMASZ – Tak! To ten sam człowiek, który kiedyś odsadził konkurencję na Kieracie. Znikł potem z tras 100km, ale jak widać – wraca.

KONIUKHOV TARAS – Sympatyczny i mocny gość z Ukrainy, którego widujemy co jakiś czas na polskich imprezach orienterskich 100km.

KORPAL AGNIESZKA – Moc z Poznania. Łatwo chwyta pęcherze, ale jest szybka i zacięta. Zmarnowała sezon rajdowy, więc ma motywację.

KOTLARZ PAWEŁ – Bywalec orienterskich setek. Ostatnio trenuje bardzo ciężko do Spartathlonu. Widzimy go w pierwszej 10.

KUREK ARTUR – Mówią, że jak obetniesz mu jedną nogę to pobiegnie na drugiej. Zawsze przed startem twierdzi, że nie trenował, a potem widać tylko jego plecy. Wygrał m.in. Sudecką Setkę i stertę rajdów przygodowych. Krążą pogłoski, że nie wystartuje.

KURYŁO PAWEŁ – Potężne nazwisko i moc. Paweł w tym roku biegł m.in. z Augustowa do Rzymu. W Krynicy startował w zeszłym roku. Miał słabszą drugą połówkę i zajął 7 miejsce (12:48:31). Słabo radzi sobie w błocie.

ŁĄCZAK MAGDALENA – Kandydatka na najwyższy stopień podium. Rekordzistka trasy Biegu Rzeźnika w kat. Mix. Zadebiutuje na 100km dopiero w tym roku. Jak to mówiła „Nie będę biegła 100km za plecaczek”

ŁUCZKO GRZEGORZ – Gospodarz bloga www.pk4.pl – ostatnio przedsiębiorca przemysłu biegowego.

MAJKOWSKI PIOTR – Znany przede wszystkim bywalcom Kierata, gdzie stawał kilka razy na pudle. Tym razem nie będzie orientacji, a on będzie biegł po własnym podwórku.

MICHAŁOWSKI JAN – W zeszłym roku był w Krynicy trzeci (11:24:32). Większość czasu gonił czołówkę, po tym jak na początku zgubił się we mgle na Jaworzynie. Gdyby nie mgła – kto wie czy by nie bronił właśnie tytułu

OSTROWSKA-DOŁĘGOWSKA MAGDALENA – Reprezentantka teamu RaidLight napieraj.pl. Twierdzi że nie robi postępów… Zobaczymy jak poradzi sobie z regeneracją po CCC.

RUTA TADEUSZ – Biega trochę wolniej, trochę mniej, niż wtedy gdy pracował na reputację żywej legendy biegów ultra. Gdy będę starszy – chcę tak napierać.

RÓŻYCKI KONRAD – Skromny i przemiły człowiek, który w ciągu doby potrafi przebiec ponad 200km, a jak dasz mu 29 godzin to przemieści się z Aten do Sparty.

STARZYŃSKI WOJCIECH – mocny maratończyk i bywalec warszawskich biegów (zwykle kręci się blisku podium)

SWOBODA MAREK – W zeszłym roku był czwarty (11:28:56), ale w tym wygrał już Maraton Karkonoski. Znaczy – jest w dobrej formie.

VOZÁR ATTILA – Gość z Węgier. Podaje swoją życiówke na 100km:6h 47 i wynik w biegu dobowym: 236km. Respekt.

WIĘCEK MACIEJ – Jeśli tylko jest wypoczęty – może powalczyć z najlepszymi. W edycji 2010 zajął 5 miejsce, ale stracił do zwycięzcy zaledwie 11 minut.

WOLSKI JAKUB – Podpora teamu On-Sight (druga podpora – Krzysiek Łakomiec musiał wybrać się na wesele). Nie widzieliśmy go jeszcze na biegach solowych. Ale wierzcie mi – to szybkie bydle i oddporne choć młode.

WOSIK DANIEL – Specjalista od biegów górskich na krótszych dystansach. Zdobywał Mistrzostwo Polski w 2001,2007,2009. Zobaczymy jak poradzi sobie ze stówą.

Wielka szkoda, że nie pojawi się Krzysztof Lisak. Sezon 2010 miał niesamowity. Wygrał Bieg Rzeźnika, w B7D zajął 2 miejsce, ale wkrótce potem pojawiły się u niego poważne problemy z kręgosłupem. Możliwe, że już nigdy nie wystartuje na wysokim poziomie. Nadal siedzi w górach, ale już turystycznie.

Zapraszam do obstawiania. Bo wierzę, że na tej liście jest zwycięzca!

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany