Tylko dla warszawiakówW ostatni weekend odbyło się kilka ciekawych imprez, między innymi minirajd „tylko dla warszawiaków” oraz rajd pieszy i rowerowy Róża Wiatrów (trasy piesze zaliczane do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację). Zapraszamy do lektury krótkich podsumowań tych imprez.

Wielkopolski Rajd Róża Wiatrów

Trasy rajdu zostały wyznaczone w urokliwych zakątkach Puszczy Zielonka . Na trasach 50 km i 100 km zawodniczki i zawodnicy walczyli o pucharowe punkty w Pieszych Maratonach na Orientację. Na dystansie 50 km wśród kobiet bezkonkurencyjna była Dagmara Kozioł (KU AZS Umed Łódź ) z czasem 5 godz.39min46s wyprzedzając drugą na mecie – Beatę Brudno (9:46:12 ) o ponad 4 godz.. Natomiast wśród mężczyzn pasjonującą walkę stoczyli Remigiusz Nowak (TRAILteam) z Łukaszem Nowackim (Hades). Choć wybierali różne warianty to połowę dystansu pokonali w identycznym czasie. Dopiero w końcówce Łukasz Nowacki z Hadesu wysunął się na czoło i nie oddał zwycięstwa do samej mety. Osiągnął niewiarygodny czas poniżej 4 godz. (3godz.51min55s). Łukasz to aktualny mistrz Polski w sprinterskim biegu na orientację ! W klasyku na 100 km na pierwszym miejscu uplasował się Michał Jędroszkowiak (inov-8) – 11 godz 1min 46s przed Robertem Kędziorą (IKR TEAM) – 11:21,02 godz. i Pawłem Bednarczykiem z TRAILteam (12:22,00 godz). Wśród kobiet  wystartowała jedynie Sabina Giełzak (inov-8), która osiągnęła metę w rewelacyjnym czasie 11godz25min3s. Z tym czasem Pani Sabina zajęła 3 lokatę wśród mężczyzn ! Na trasie rekreacyjnej 15 km najlepiej spisała się Joanna Banach z Poznania pokonując trasę w czasie 3:44:50.Wśród mężczyzn  Michał Antkowiak przekroczył linię mety w czasie 6:09:15

Kolarze ścigali się na trasach 100 km i 200 km. Na 100 km pierwsze miejsca zajęli: Zuzanna Madaj (GreenSpires) 7:27:13 oraz Marcin Gorzelańczyk i Piotr Dopierała (obaj Hades) 7:05:17. Natomiast na najdłuższym dystansie – 200 km na pierwszym miejscu przyjechał Daniel Śmieja (LIRO team) w czasie 9:15:01 przed Jurkiem Ścibiszem i Mateuszem Hoffmanem (obaj 10:32:50). Jedyna kobieta  – Asia Stanek –zaliczyła trasę 200km w czasie 12:19:58.

Zbigniew Hornik

tylko dla warszawiakówtylko dla warszawiaków

W dniu 31 marca 2012 r. odbyła się czwarta edycja mini rajdu przygodowego – tylko dla warszawiaków … 2012.
Odbywał się on głównie na terenie warszawskiej dzielnicy Mokotów. Baza zawodów mieściła się w Forcie Augustówka.
W ramach imprezy zrealizowano trzy trasy. Długa o długości ok. 65 km i 49 punktach kontrolnych oraz 4 zadaniach specjalnych: przejeździe metrem na wskazanym odcinku, odcyfrowaniu liter ze wskazanej tablicy reklamowej, zakupie na stacji benzynowej o określonych parametrach wartościowych i dostarczeniu pokwitowania ze wskazanego parkomatu. Średnia o długości ok. 35 km i 33 punktach kontrolnych oraz 2 zadaniach specjalnych: zakupie na stacji benzynowej o określonych parametrach wartościowych i dostarczeniu pokwitowania ze wskazanego parkomatu. Wreszcie krótka o długości ok. 9 km i 17 punktach kontrolnych. Poza trasą krótką ścigano się na rolkach, uprawiano bno, poruszano rowerami i biegiem oraz używano kajaka.
Na starcie stanęły ostatecznie 34 osoby. Pomimo dość dużej liczby zawodników na liście startowej, pojawiło się jednak ich zdecydowanie mniej. Z pewnością przyczyniła się do tego niesłychanie, nie wiosenna aura. Wiatr, deszcz, śnieg, grad i przenikliwe zimno; wszystko to było okraszone zaledwie kilkoma momentami słońca.
Na trasie długiej wśród Panów 3 miejsce zajął Bartłomiej Grabowski – Stryki Byki Adventure Team, 2 miejsce Dariusz Bogumił – ihaha adventure express i podium obsadził jako pierwszy Igor Błachut – Team360. Wśród Pań tryumfowała Zuzanna Szymańska, przed Basią Szmyt – Klub InO Stowarzysze i trzecią Magdaleną Dołgań – Totalne Rolkarki na Dużych Kołach. Różnice między Paniami były dosłownie minimalne i szczególiki zaważyły, na takim a nie innym sposobie obsadzenia pudła. Panowie nieco bardziej się różnili czasem.
Na trasie średniej wśród Pań 2 miejsce zajęła Anna Kapińska za Martą Trojecką – miejsce pierwsze. Wśród Panów tryumfował Cezary Brandenbura – weTeam, za nim na drugim obsadził się Piotr Sierański i na trzecim Rafał Zakrzewski – TG Sokół / KS Bednarska.
Trasę krótką zdecydowania wygrała Julia Bonat – Gwardia Warszawa. Niezależnie że Sama startowała na tym dystansie, to i tak Jej czas jest bardzo dobry.
Nagrodę główną czyli bon zakupowy na 200 pln do zrealizowania w sklepie internetowym Natural Born Runners – Głównego Partnera naszych imprez w 2012 roku, wylosował Wojciech Michalczyk.
Szczegółowa klasyfikacja w pliku wynikowym.
Organizatorem imprezy była Fundacja Wspierania Sportu Ekstremalnego Extreme Sports. Dyrektorem Organizacyjnym i Sędzią Głównym imprezy był Tomasz Pryjma.
Pomocą przy organizacji imprezy służyli nam: BTA Sp. z o.o., ITABW Sp. z o.o. , sklep internetowy Natural Born Runners, CRS – Centrum Rehabilitacji Sportowej. Wsparcia medialnego dostarczyli napieraj.pl i orienteering.waw.pl .
Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowego m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów.
Dziękujemy serdecznie za pomoc licznym osobom które wspomogły nas w organizacji i realizacji imprezy!
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą rywalizację, w tych naprawdę trudnych warunkach pogodowych.
Raz jeszcze przepraszamy za opóźnienie w publikacji materiałów z imprezy. Zniszczeniu w huraganowym porywie wiatru, uległ nasz namiot bazowy; szczęśliwie tylko nikt nie został wtedy ranny. Uszkodzeniu uległy jednak materiały startowe i dokumentacja imprezy, którą trzeba było mocno reaktywować.
Tomasz Pryjma

Zwycięzcy trasy długiej

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.