Tegoroczne Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację są w połowie drogi. Po pierwszym dniu w najtrudniejszej kategorii MM prowadzą Michał Jędroszkowiak i Maciek Więcek z teamu inov-8. Pomiar GPS na mecie pokazał im około 43km, a stoper 5h 8min. Trasa była niezbyt trudna nawigacyjnie, a stoki na tyle łagodne, że silne zespoły mogły praktycznie przez cały czas poruszać się biegiem. Rano, przed startem trzymał lekki mróz, ale wkrótce wyszło słońce i 2 warstwy ubrania okazywały się za ciepłe – relacjonuje Sabina Giełzak z teamu inov-8 (2 miejsce w kat. MIX).

W tej kategorii 3 zespoły pojawiły się na mecie w przeciągu 2 minut. Sabina wspomina, że końcowkę etapu pokonywała na holu, ale teraz spokojnie się regeneruje i ma nadzieje na walkę w niedzielnym etapie. Organizator zapowiedział trudniejszą nawigację, która będzie promować zespoły o rodowodzie z biegów na orientację. To może oznaczać przetasowania we wszystkich kategoriach. Zwłaszcza, że tym razem orientaliści mają sporo do nadrabiania.

W czasie biegu, kto miał siłę, mógł podziwiać panoramę Tatr. Michał Jędroszkowiak wspomina ten dzień przede wszystkim jako bardzo spektakularne bieganie po łatwym terenie i przyjemnej pogodzie. Większość strumieni niosła mało wody, a w lesie nie było prawie błota.
Zapytany o błędy nawigacyjne przyznał, że dało się trasę pokonać bliżej optimum. W jednym miejscu wybrali wariant na azymut przez co stracili kilka minut.

Czekamy na rozstrzygnięcia!

Wyniki po I etapie:

Kategoria KK (2 kobiety)
1. Aniołki Włodka – Aldona Krzystanek, Małgorzata Wicha 5:03:00
2. Lurbel Adventure Team II – Alicja Ewiak, Amelia Ewiak 5:27:00
3. Gwardia – Natalia Najman, Marta Trojecka 5:29:00

Kategoria Mix (kobieta i mężczyzna)
1. W ostatniej Chwili – Piotr Leśniak, Anna Górnicka-Antonowicz 4:31:00
2. inov-8 mix – Sabina Giełzak, Rafał Niedźwiedziński 4:33:00
3. Szybcy i Brudni AZS Umed Łódź – Dagmara Kozioł, Wojciech Stolarczyk 4:33:00

Kategoria MM (2 mężczyźni)
1. inov-8 – Michał Jędroszkowiak, Maciej Więcek 5:08:00
2. Lurbel Adventure Team – Piotr Paszyński, Maciej Marcjanek 5:19:00
3. Navigator – Paweł Moszkowicz, Sławek Łabuziński 5:23:00

Pełne wyniki wszystkich kategorii są dostępne na
[url=http://www.compass.krakow.pl/gezno/index.php]stronie organizatorów [/url]

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany