Przed nami mocno rajdowy weekend. Miłośnicy rajdów miejskich będą mogli poszaleć w Gliwicach na Rajdzie Miejskim 360 Stopni, preferujący hasanie po lasach z pewnością zawitają na jedną z wielu tras DyMnO w Łochowie, a miłośników klasycznego MTBO czeka Krasnystaw gdzie będą mogli wywalczyć tytuł Mistrza Polski.

 

 

 

 

Rajd Miejski 360 Stopni


Najbliższy weekend w Gliwicach upłynie pod znakiem Rajdu Miejskiego 360 Stopni. Już po raz czwarty Urząd Miasta Gliwice wraz ze Stowarzyszeniem Team 360 Stopni organizują stukilometrowy wyścig z przygodami, a wszystko to w administracyjnych granicach miasta.

Rywalizacja dwuosobowych zespołów podzielona zostanie na dwa etapy. W sobotę odbędzie się etap pieszy. 25 kilometrów biegu (lub marszu… wedle możliwości) zostanie urozmaicone zadaniami specjalnymi, które często wymagają nie tylko sprawności fizycznej, ale i intelektualnej. Również drugiego dnia podczas wyścigu rowerowego nie zabraknie odcinków specjalnych (np. kajaki, rolki) oraz zadań specjalnych. Niedzielny etap ma mierzyć około 75 km. Jednak długość zależy od nawigacji, albowiem zawodnicy sami obierają warianty dotarcia do punktów kontrolnych wyznaczających trasę. Organizatorzy podają jej długość według optymalnych wariantów.

 

Lista startowa zapełniła się – choć limit wynosił 100 zespołów! Istnieją wciąż szanse na udział, pod warunkiem, że któraś z ekip się nie zgłosi na start. Widnieją na niej znamienite nazwiska, choćby Łukasz Warmuz i Ireneusz Waluga, którzy od dwóch lat w Gliwicach są niepokonani.

 

Patronem honorowym Rajdu Miejskiego 360 Stopni – Gliwice 2013 jest prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

 

Przy okazji zawodów pod Radiostacją odbędzie się piknik rodzinny. W sobotni wieczór o dobre humory przyprawią uczestników występy kabaretowe – zaprezentują Katarzyna Piasecka oraz Kabaret Młodych Panów. W niedzielę – kiedy kibice będą oczekiwać na zawodników, walczących na trasie – atrakcje pod Radiostacją rozpoczną się w południe. Tym razem będzie to piknik rodzinny.

 

Sponsorzy: Timex, Salomon, Rekwar, Dobre Sklepy Rowerowe, PiR Sport, Rollerblade.

 

Rajd Miejski 360 Stopni w sieci: gliwice_2013.team360.pl

 

 

DyMnO 2013

W tym roku DyMnO prócz klasycznych tras: pieszej, rowerowej i rajdowej zaoferowało również trasę czysto kajakową, a że ten rad słynie z pięknie zaprojektowanych kajaków to chętnych nie zabrakło.

W sumie w sobotę na wszystkich trasach wystartuje ponad 200 zawodników

 

więcej informacji: http://dymno.prv.pl/

 

Mistrzostwa Polski w RJnO

Tym razem w programie zawodów sprint, dystans średni i klasyczny oraz sztafety. O tytuły powalczy ponad 50 zawodników z Polski I Rosji.

Więcej informacji: http://www.mtbo.pl/

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany