Trzecia odsłona nawigacyjnego wojażu po świecie zaprowadzi nas do RPA, Zambii, Szwecji, Andory i Chorwacji.

Cały czas korzystamy z przepastnego zbioru map Piotrka Kosmali – głównego wodzireja w ekipie Speleo, dziś zaangażowanego w projekty turystyczno – sportowe, jak trail.pl i sportovia.  W standardzie cyklu – klikajcie na małe mapki, by zobaczyć całą płachtę.


Zobacz też inne części cyklu:

Rajdowe Mapy Świata – część 1

Rajdowe Mapy Świata – część 2

Rajdowe Mapy Świata – część 3

Rajdowe Mapy Świata – część 4

Rajdowe Mapy Świata – część 5


Bull of Africa – RPA/Zambia 2005

Bardzo interesujący, w większości otwarty teren. Nawigacja makro, nie w oparciu o drobne elementy, które racze mało precyzyjnie odwzorowywała mapa. O tym jak przebiegała rywalizacja pisał Krzysiek Dołęgowski, przed – bagatela – dziewięcioma laty.

bull

bull

X-Adventure Szwecja i Norwegia 2005

Tylko dzięki formule rajdu (stage race) nawigacja nie stanowiła większego problemu. Mapy – tradycyjnie dla Skandynawii – dobre, ale bardzo wymagający teren.

szwecja

szwecja

 

X- Adventure Andora/Pireneje 2005

Bogata sieć dróg i ścieżek, częściowo trudna nawigacja przy mapach słabej jakości.

andora

andora

KI Challenge – Chorwacja 2008

Kolejny start w Chorwacji, więc mapy nie stanowiły problemu. W kilku miejscach brak precyzji, ale generalnie raczej nieskomplikowana nawigacja.

chor

chorwacja

Speleo do Chorwacji wracało po wielokroć, często opędzając całkiem nielichą konkurencję. W 2009 roku wygrali w cuglach. Foto Monika Strojny

Speleo do Chorwacji wracało po wielokroć, często opędzając całkiem nielichą konkurencję. W 2009 roku wygrali w cuglach. Fot. Monika Strojny

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany