Napierka idzie, jak mapy puszczają – ta stara prawda z rajdowych tras doskonale pasuje do nowego cyklu na napieraj.pl. Z pomocą przyjaciół portalu i kilku napieraczy, którzy rajdując zwiedzili niemal wszystkie kontynenty, zebraliśmy dla Was pokaźną kolekcję map.

Opracował: Andrzej Brandt

Krajów kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt, map grubo ponad setkę, a co mapa – to inna historia i inna przygoda. Dziś część pierwsza – zestaw map od Piotrka Kosmali, który przez grubo ponad dziesięć lat z zespołem Speleo Salomon ścigał się w rajdach od Nowej Zelandii po Ekwador. Piotrek teraz, z racji kontuzji, ale też wciągnięcia się w nowe projekty i wyzwania (vide trail.pl i Sportovia), nie startuje już w długich rajdach, ale – szczęśliwie dla nas – zachował swoją obszerną biblioteczkę z mapami.


Zobacz też inne części cyklu:

Rajdowe Mapy Świata – część 1

Rajdowe Mapy Świata – część 2

Rajdowe Mapy Świata – część 3

Rajdowe Mapy Świata – część 4

Rajdowe Mapy Świata – część 5


Poniżej opisów prezentowane są jedynie fragmenty map – kliknij, by zobaczyć całość.

The Raid World Championships Argentyna – 2004

Trasa liczyła prawie 600 kilometrów w Patagonii. Co do nawigacji – w wielu miejscach – na wyczucie nawigatora, mapy słabe, nawigacja raczej po rzeźbie.

mapa

argentyna

X-Adventure Australia 2006

Teren łatwy nawigacyjnie. Rajd odbywał się w formacie stage race więc dokładność mapy nie miała tak dużego znaczenia. Na napierajce uchowała się relacja Speleo z tego startu. Po ośmiu latach – niesamowita lektura!

australia

Subaru Primal Quest 2004

Nawigacja głównie po rzeźbie. Nieszczególnie precyzyjne i aktualne mapy. Primal Quest to amerykańska legenda rajdowa – swego czasu kontynuator spuścizny Eco Challenge. W 2004 zawodniczki i zawodnicy zmagali się z trasą liczącą 400 mil w górach Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ta edycja Primal Quest odbiła się szerokim echem w świecie sportu i outdoora za sprawą śmierci jednego z zawodników – Nigel Aylott z teamu AROC został uderzony spadającym kamieniem. W Stanach startowały dwie krajowe ekipy – Hellmann Salomon Adventure i Speleo Lima-Pol (Piotr Kosmala, Filip Pawluśkiewicz, Neal Redford, Agnieszka Zych). Relacja SPELEO wisi jeszcze na stronie napierajki.

subaru

subaru

Explore Sweden 2004

Dokładne i aktualne mapy. Bardzo przydatne doświadczenie zdobyte w Skandynawii.

sweden

sweden

X-Adventure Maroko 2004

Rajd etapowy, na wielu etapach obowiązkowe przebiegi. Mimo słabych map, w większości bezproblemowa nawigacja. Relacja z tej imprezy uchowała się też na napierajce.

maroko

 

O Autorze

Od 2002 roku piszemy o rajdach przygodowych - naszym mateczniku. O imprezach, sprzęcie, ludziach z rajdowego świata. Od kilku lat skupiamy się w większym stopniu na biegach ultra, starając się inspirować, informować i wciągać czytelników do tego niezwykłego świata malowanego potem, błotem, podszytego pasją i radością z biegania znacznie dalej niż maraton.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany