Pamiętacie rajdowe mistrzostwa Europy? Solidna impreza na przytłaczającym dystansie. Tym razem ekipa spod znaku 360° szykuje coś bardziej przystępnego, co nie znaczy mniej ciekawego. Spotkamy się 11-12 maja w Gliwicach i pościgamy rajdowo na dystansie 100km.

 

 

Tradycyjnie pierwszego dnia odbędzie się popołudniowy odcinek biegowy z przygodami (25 km). Drugiego zaś etap rowerowy z jeszcze większą dawką przygód, bo sam etap (oprócz zadań specjalnych) zostanie ubarwiony odcinkami kajakowymi, biegu i rowerowej jazdy na orientację, jazdy na rolkach… Suma obu etapów to 100 km, co może budzić respekt, ale zapewniamy – to forma zabawy! Naturalnie, zawsze startują zawodnicy (choćby z rajdów przygodowych), którzy będą walczyć o laury zwycięzców. Jednak lista startowa będzie długa i trafiają na nią osoby, które sport traktują bardzo osobiście. Walczą z własnymi słabościami, a rywalizują z konkurencją na swoim poziomie. W ubiegłych latach pojawiali się uczestnicy od lat kilkunastu (za zgodą rodziców) do naprawdę słusznego wieku (rocznik 1939!).

Liczymy na kolejne rekordy frekwencji. W ubiegłych latach lista startowa rozwijała się i coraz bardziej zbliżała do limitu 200 osób. Nie brakowało na niej znanych nazwisk. W Rajdzie Miejskim 360 Stopni w Gliwicach startowali między innymi aktorka Anita Jańcia, himalaista Maciej Stańczak oraz gwiazdy polskiego sportu – jak Radosław Zawrotniak (wicemistrz olimpijski w szpadzie) oraz Mateusz Ligocki (największe nazwisko polskiego snowboardu, olimpijczyk).

O zwycięstwie/klasyfikacji w zawodach będzie decydować suma czasów uzyskanych pierwszego i drugiego dnia oraz liczba punktów kontrolnych, które udało się zespołom zlokalizować. Są to bowiem zawody na orientację. To dodatkowy aspekt urozmaicający zabawę. Nawigacja w terenie miejskim stanowi ciekawe wyzwanie!

 

Zgłoszenia już trwają. Dotychczas zapisało się 26 dwuosobowych zespołów.

Zobacz zgłoszenia i listę startową

 

Głównym organizatorem zawodów jest Miasto Gliwice, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Team 360 Stopni.

Zapraszamy na oficjalną stronę zawodów

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany