Wielkopolska obrodziła w tym roku ciekawymi imprezami rajdowymi – Hades stawiał przed kilkoma miesiącami Wertepy, było miejskie ściganie na Poznańskiej Bimbie, za dwa tygodnie w Mochach kolejny Rajd Konwalii, zaś pod koniec sierpnia wraca po chwilowym niebycie On-Sight Adventure Race.

Kto pamięta interesujące gonitwy z lat ubiegłych, ten wie, że to porządne, jakościowe rajdy. W tym roku On-Sight to dwie trasy rajdowe (180 km i 80 km) i dwie piesze (25 km i 10 km). Impreza rusza 22 sierpnia.

Ekipa organizatorów On-Sightu jest w większości wspinaczkowej proweniencji. To gwarancja zacnych i wymagających Zadań Specjalnych. Foto exmedio.pl

Ekipa organizatorów On-Sightu jest w większości wspinaczkowej proweniencji. To gwarancja zacnych i wymagających Zadań Specjalnych. Fot. exmedio.pl

Teren tegorocznego On-Sightu do marnych nie należy – zapoznacie się dobrze z polodowcową rzeźbą Puszczy Noteckiej i urokami sierakowskiej części Krainy Stu Jezior. Trasy są zarówno dla tych co chcą się konkretnie zniszczyć (180 km) jak i dla tych co dopiero przygodę z rajdami rozpoczną (75 km). Zresztą nie same rajdy mamy w ofercie – dla biegaczy też coś się znajdzie. Oczywiście z mapą (25 km i 10 km).

Na najdłuższej trasie repertuar dyscyplin w standardzie – rower, bieg, kajak i zadania specjalne. Na krótszej podobnie. Limit zaś dla Mastersów wydaje się ciasny – 180 km, ale wielkopolskie imprezy bywają (jeżeli nie przywali koszmarnym upałem lub odwrotnie – deszczem) szybkie. Przydatne też będzie doświadczenie we władaniu kompasem, bo wielkopolskie areały leśne to niejednokrotnie pokręcona dżungla ścieżek.

Mamy już za sobą pierwszy mały rekonesans. Patrzcie i rezerwujcie termin, bo ściganie będzie nieliche. Zgłoszenia na stronie imprezy.

logo

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany