Łemkowyna Ultra Trail ogłosiła specjalne zapisy dla chętnych, którzy chcieliby pobić Wojtka Probsta. Dokładniej chodzi o jego rekord trasy na ŁUT 70 (6:16:17). Jeszcze dokładniej chodzi o… a z resztę, przeczytajcie.

Rekordzistą trasy ŁUT 70 jest od 2015 roku Wojciech Prost (Inov-8 Team). Jego 6:16:17 to wciąż obiekt westchnień wielu polskich ultrasów. Jeśli jesteś jedną lub jednym z nich i masz przy okazji na koncie sporo punktów ITRA, to organizatorzy tegorocznej Łemkowyny mogą wpuścić Cię bocznymi drzwiami na trasę. Tak dokładniej to na trasę mistrzostw Polski w biegu górskim na ultra dystansie (13 października). Po raz pierwszy będzie to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz polskich reprezentantów International Trail Running Association.
Dlaczego bocznymi? Bo w tej chwili zapisy na ŁUT 70 są zamknięte. Letnia tura zapisów, podczas której zostanie uwolnione 70 miejsc rozpocznie się 25 lipca. Łemkowskie błota i inne ultra atrakcje cieszą się jednak od lat takim zainteresowaniem, że te 70 miejsc starczy na jakieś pierwsze 15 minut zapisów (jeśli w tym momencie skoczyło Ci niebezpiecznie ciśnienie, to dobra wiadomość jest taka, że po wyczerpaniu puli będzie losowanie). Organizatorzy zdają sobie więc sprawę, że część czołowych polskich ultrasów lepiej radzi sobie w biegu na 70 kilometrów niż sprincie do komputera i dla elity przygotowali osobne zasady zapisów.
Zapisy dla elity rozpoczną się 25 czerwca i potrwają do 15 lipca 2018.

Zasady zapisów elity wyglądają następująco:

KOBIETY:
1. Do zgłoszenia jako elita uprawnione są zawodniczki, które w rankingu ITRA Performance Index mogą pochwalić się minimum 620 punktami w kategorii M. Zawodniczki te z chwilą zgłoszenia oraz opłacenia wpisowego mają zapewnione miejsce na liście.
2. Ponadto zawodniczki, które posiadają minimum 650 punktów w kategorii M, zwolnione są z opłaty startowej.
MĘŻCZYŹNI:
1. Do zgłoszenia jako elita uprawnieni są zawodnicy, którzy w rankingu ITRA Performance Index mogą pochwalić się minimum 725 punktami w kategorii M. Zawodnicy ci, z chwilą zgłoszenia oraz opłacenia wpisowego mają zapewnione miejsce na liście.
2. Ponadto zawodnicy, którzy posiadają minimum 750 punktów w kategorii M, zwolnieni są z opłaty startowej.

 

 💡 Zawodniczki i zawodnicy, nie spełniający powyższych kryteriów, którzy chcą wziąć udział w Mistrzostwach Polski proszeni są o wzięcie udziału w letniej rejestracji, która rozpocznie się 25 lipca 2018.
 💡 Zawodnicy elity podczas zawodów startują razem ze wszystkimi zawodnikami, zostanie jednak wydzielona pierwsza strefa startu dla elity. W strefie tej, oprócz zawodników z elity Mistrzostw Polski mogą się również znaleźć zagraniczni zawodnicy elity ŁUT 70, zaproszeni przez Organizatora, nie biorący udziału w Mistrzostwach Polski.
 💡 W Mistrzostwach Polski nagradzane będzie pierwsze 6 miejsc wśród kobiet oraz 6 miejsc wśród mężczyzn. Trasa ŁUT 70 będzie też możliwością do zdobycia punktów w cyklu Ultra Cup Poland.

Mistrzostw Polski podczas ŁUT 70:

Start: Chyrowa (pow. krośnieński, województwo podkarpackie), godz. 7:00, 13.10.2018
Meta: Komańcza (pow. sanocki, województwo podkarpackie, zamknięcie godz. 20:00, 13.10.2018
Dystans: 70km (19% asfalt, 81% drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki, w znakomitej większości grząskie i błotniste)
Przewyższenie: +2520m / – 2520m
Limit czasu: 13 godzin
Limit zawodników: 500
Punkty odżywcze: 3, na każdym gorące napoje, woda, napoje izotoniczne, owoce, przekąski, 1 ciepły posiłek
Punkty ITRA za bieg: 4
Rekord trasy: Wojciech Probst – 6h 16m 17s (2015)
Biuro zawodów: Krosno w dn. 11-12 października

napieraj.pl jest patronem mediowym imprezy

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany