Gorce zimą w dwóch biegowych wariantach – tradycyjnym biegu górskim na dystansie 16,6 km oraz rogainingu w 6 godzinnym limicie czasowym. Wojtek Stolarczyk, znany m.in. z Karpackiego Wyzwania, organizuje Icebug Winter Trail w dniu 15.02 u stóp Turbacza, z bazą w Stacji Narciarskiej „Długa Polana” w Nowym Targu.

 

 

logo

Klasyczny bieg górski poprowadzi niemałą grupkę zawodników (aktualnie to ponad 300 osób) przez szczyt Bukowiny Miejskiej do Schroniska na Turbaczu – najwyższy punkt na trasie. Stąd startujący zbiegną do Nowego Targu przez Bukowinę Waksmundzką. W sumie 16,6 km i 770m pozytywnego przewyższenia.

mapa

 

Druga opcja zawodów Icebug Winter Trail to indywidualny rogaining w limicie 6 godzin. W masywie Turbacza rozłożonych zostanie 20 punktów kontrolnych, a ile uda się zawodnikom zebrać to zależy wyłącznie od ich mocy, warunków poza szlakami i umiejętności nawigacyjnych. Nie wykluczone, że przydadzą się rakiety śnieżne.

Zawody IWT kuszą nie tylko cudną areną zmagań, z możliwym widokiem na Tatry, ale stosunkowo niskim wpisowym i bogatym pakietem startowym – za 75 pln (do 9 lutego) można wyrwać w pakiecie buffa, kamizelkę polarową i znaczny rabat na korzystanie z infrastruktury narciarskiej.  Więcej informacji na stronie Icebug Winter Trail.

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany