Może nie biegam bardzo szybko, ale jednak w moim treningu pod biegi 24-godzinne pojawiają się treningi szybkości na asfalcie. Podczas tego mojego „szybkiego” biegania potrzebuję zupełnie innych butów, niż do długich, spokojnych wybiegań. Lubię wtedy założyć coś z pazurem i inov-8 roadclaw 275 w pełni zaspokoiły moje potrzeby.

Nie są to buciki bardzo lekkie (wkładka 27 cm – 300 g), za to bardzo dobrze trzymają się nawet mokrego asfaltu i pozwalają na bieganie z palców. Jak na buty do biegania po asfalcie mają dosyć wyraźny bieżnik, a raczej gęsto ponacinaną podeszwę. Takie rozwiązanie powoduje, że stopa w nich dobrze pracuje. Spokojnie zabieram je na krótkie biegi przełajowe lub z mieszaną powierzchnią, będąc pewna, że poradzą sobie znakomicie.

Patrycja Bereznowska w inov-8 roadclaw 275. Fot. Aneta Mikulska

Patrycja Bereznowska w inov-8 roadclaw 275. Fot. Aneta Mikulska

Dla mnie to są to raczej buty treningowe niż startowe. Podczas nawet długich mocnych treningów na asfalcie, dzięki dobremu trzymaniu śródstopia nie czuję zmęczenia stóp. Są dosyć szerokie w palcach ale wciąż bardzo stabilnie trzymają się na nogach. Cholewka ma anatomiczny kształt dopasowany do stopy.

Jak dla mnie kolorystyka jest idealna. Zawsze lubiłam czerwone buty, a tylko niewielki dodatek czerni powoduje, że są bardzo ładne.

Przebiegłam w nich jakieś 600 km a wciąż wyglądają jak nowe. Nawet na podeszwie, gdzie w innych butach szybko ścieram gumę, tutaj są niewielkie ślady użytkowania. Sprawdza się użyta przez producenta twardsza guma w miejscach newralgicznych.

Bieżnik inov-8 roadclaw 275. Fot. Aneta Mikulska

Bieżnik inov-8 roadclaw 275. Fot. Aneta Mikulska

Ten but nigdy mnie nie zawiódł. Żadnych obtarć, pęcherzy czy problemów z paznokciami. To pewniak na moje „szybkie treningi” wszelkiej maści. Po marce, która po uszy siedzi w terenowym sprzęcie, nie spodziewałam się tak udanego produktu na płaskie drogi.

Fot. Aneta Mikulska

Fot. Aneta Mikulska

 

O Autorze

Rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym. Mistrzyni i rekordzistka Polski w biegu 24-godzinnym, wicemistrzyni Europy z 2016 roku, rekordzistka w biegu na 100 km. Trenerka jeździectwa z podwarszawskiego Ossowa. Pochodzi spod Rzeszowa. Rekordowy wynik w biegu 24-godzinnym nabiegała podczas Mistrzostw Europy w Albi we Francji – 241,633 km. Zdobyła dotąd 3 złote medale MP i jedno srebro.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany