W piątek 31.08 o 18.30 startuje 10 już edycja Ultra Trail du Mont Blanc. Dokładniej startuje główny bieg imprezy czyli właśnie UTMB. Najdłuższy PTL (290km, 22000m przewyższenia, 138h limit) La Petite Trotte à Léon wystartował już w poniedziałek. Tu jednak nie chodzi o ściganie się, a o ukończenie.

 

Dla przypomnienia: na UTMB do pokonania zazwyczaj ponad 160km (w zeszłym roku wyszło nawet ponad 170) i suma przewyższeń w okolicach 9000m. Zapisanie się nie jest proste, co roku liczba chętnych znacznie przewyższa liczbę wolnych miejsc, a żeby się zakwalifikować trzeba mieć potwierdzone ukończenie zawodów z listy kwalifikacyjnej do UTMB.

 

 

 

W tym roku szykuje się prawdziwy wysyp Polaków – ponad 40 osób zgłoszonych na samo UTMB – z naszą czołówką biegaczy! Zapowiada się niesamowita rywalizacja zarówno w kategorii mężczyzn i kobiet.

Magda Łączak: „Jest kiepsko, czekamy na komunikaty, pogoda katastrofalna, trasa skrócona (do 100km) i na razie nic nie wiadomo. Generalnie nie ma powodów do radości. Czekamy na mapy od Organizatorów, ale wygląda na to że powyżej 2000m nie będziemy biegać. Warunki powyżej są już mocno zimowe, wszędzie leży śnieg . Ale obiecujemy dać z siebie wszystko.

W 2011 roku Krzysiek Dołęgowski uplasował się na niesamowitym 30 miejscu, najlepszym do tej pory wśród Polaków.

Trzymamy mocno kciuki za biało czerwonych. Zapowiada się walka zapierająca dech w piersiach.

Jakie są Wasze typy na ten rok?

 

Zobacz również:

Polacy na UTMB

UTMB informacje praktyczne

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany