Po trzech letnich edycjach Rajdu 4 Żywiołów przyszła pora na zorganizowanie zimowej imprezy. Terenem zmagań będzie tradycyjnie Jura Krakowsko – Częstochowska. Zimy na Jurze potrafią być srogie, w każdym razie nie spodziewamy się żywiołu ognia lejącego się z nieba, to zostawiamy na letnią edycję, za to liczymy na śniegu i mróz. Rosyjscy meteorolodzy prognozują w Polsce zimę stulecia, więc nie mamy nic przeciwko, żeby ich przepowiednie się sprawdziły w terminie rajdu, czyli w dniach 17 – 19 stycznia 2014. Przygotowaliśmy dwie trasy AR – Extrim ok. 150 km oraz Open ok. 80 km po najciekawszych zakątkach Jury, a więc nie zabraknie skałek, jaskiń, zamków.

 

zima8

Jura spowita zimową szatą – idealna miejscówka na weekendową imprezę?

Podczas nadchodzącej zimy okazji do rajdowej gimnastyki nie zabraknie. Ekipa 4 Żywiołów: Sebastian Kołodziej, Konrad Ciuraszkiewicz i Paweł Baran zapraszają na zimową edycję Rajdu Cztery Żywioły. Sezon 2014 zapowiada się więc intrygująco, skoro już w pierwszych dwóch miesiącach roku mamy dwie duże imprezy, i to w dwóch częściach kraju – na północy zimowe 360, na południu wspomniane cztery żywioły. Czego można się spodziewać w jurajskiej krainie? Odwiedzicie bukowe lasy, które pięknie prezentują się w zimowej szacie, a także miejsca ważne z punktu widzenia historii tego regionu. Trasę będziecie przemierzać pieszo, na biegówkach oraz na rowerze( tak gdzie będzie to możliwe;), nie zabraknie również gimnastyki na linach. Rekonesans przyniósł takie oto krajobrazy – jakże inne, od tego, czego najprawdopodobniej doświadczymy w styczniu.

4ZWY1

 

zima2

 

zima3

Co do samej trasy, to w warunkach niezimowych jest szybka, ale trochę już zim na Jurze spędziłem i jak dobrze zmrozi i zasypie, to wcale nie będzie szybko, noszenia roweru pewnie się nie uniknie. Jak mocno dosypie, a w tym regionie jest jakiś specyficzny mikroklimat i zwykle jest mroźniej i bardziej śnieżnie niż w innym regionach Jury, to postaramy się niektóre fragmenty przejechać terenówką, żeby trochę je przetrzeć. Trasy biegówkowe będą w sporej części przebiegać po przygotowanej trasie, zresztą w bardzo fajnym miejscu, biegówki wśród skałek robią fajne wrażenie. Etap pieszy planuję zrobić trochę trudniejszy nawigacyjnie w porównaniu do roweru i nart, ale mam nadzieję, że to zima będzie główną trudnością. Zimą jura wygląda bajecznie.

zima5

zima7

 

Szczegóły:

Data:

17-19 stycznia 2014

 

Baza zawodów:

LKS Legion Bydlin

 

Trasy:

Extrim – ok. 150 km

• trekking – 40 km

• rowery górskie – 80 km

• narty biegowe 30 km

• zadania specjalne

Open – ok. 80 km

• trekking – 25 km

• rowery górskie – 40 km

• narty biegowe – 15 km

• zadania specjalne

Zespoły:

Trasa Extrim i Open: dwuosobowe, płeć zawodników dowolna

Zgłoszenia:

Do 10 stycznia 2014, wyłącznie za pomocą formularza.

 

Wpisowe (za zespół):

Trasa Extrim: 250 zł (limit zespołów 20 liczy się data wpłaty)

Trasa Open: 150 zł (limit zespołów 30 liczy się data wpłaty)

 

Wszystkie informacje będziemy systematycznie publikować na stronie www.rajd.vajra.org.pl oraz na naszym profilu na Facebook-u. Zapraszamy.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany