Sezon biegów Ultra w pełni, a każdy start to decyzja jaki sprzęt będzie tym razem najlepszy. Każdy oczywiście ma swoje przekonania. Trochę porad można znaleźć w necie. Udzielają ich zarówno weterani jak i „młode wilki”. Tym razem proponujemy wam statystyczne podejście do sprawy. Prezentujemy zestawienie z zeszłorocznego Biegu Chudego Wawrzyńca na którym będziecie mogli porównać jaki sprzęt lub rodzaj sprzętu był najbardziej popularny wśród wszystkich biegaczy oraz 20 najlepszych (po 10 z każdej trasy).

 

 

Jakie but ?

 

Niestety nie mamy rozpiski na konkretne modele ale poniżej znajdziecie zestawienie najbardziej popularnych marek. 
Wśród ogółu biegaczy triumfował Salomon (24 %) przed Asicsem (19 %) i inov-8 (12%). W 2 x top 10 pozycje Salomona i inov-8 były już wyrównane (po 30 %). Poza tym w czubie ma mecie powtórzyły się jeszcze tylko byty jednego producenta – Pumy. Pozostałe firmy (w tym bardzo popularny Asics ) miały wśród najlepszych co najwyżej po 1 biegaczu.

 

Plecak czy nerka ?

 

Plecak zdecydowanie wiedzie prym w obu porównywanych grupach.  Jednak widać, że wśród najszybszych nerka była trochę bardziej popularna.

 

Bukłak czy bidon ?

 

Bukłak najmniej różnicuje top 10 od wszystkich biegaczy. W obu przypadkach wyprało go około 3/4 zawodników.

Warto tu jeszcze wspomnieć, że to najbardziej dyskusyjny dylemat. B oo ile ciężko biec w 2 różnych butach lub jednocześnie z nerką i plecakiem (choć już prędzej), to zawodników którzy używają jednocześnie i bukłaka i bidonów powoli przybywa.

 

Dane które przedstawiliśmy pochodzą z ankiet wypełnionych przez zawodników dzień przed startem. Na wykresach nie są uwzględnione osoby które odmówiły odpowiedzi lub nie były jeszcze zdecydowane.

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany