Morze wciąż nie kojarzy się z biegami ultra. Bo przecież te organizowane są głównie w górach (nie licząc płaskich, asfaltowych ultramaratonów). TriCity Trail jest jednym z tych wyjątków, a ci, którzy jak dotąd stanęli na starcie nie narzekali na brak wrażeń czy przewyższeń. Trzecia edycja odbędzie się już 9 lipca.

Przewyższeń zdecydowanie nie brakuje. Na trasie z Gdańska do Wejherowa uzbierało się ponad 1700 metrów pod górę i ponad 1800 metrów zbiegów. Jeden z organizatorów, ultramaratończyk i trener, Piotr Książkiewicz podkreśla: – Taki bieg to świetna okazja do debiutu w biegu ultra. Nasza ekipa organizacyjna to też biegacze, sami mamy przebiegniętych wiele kilometrów w górach i zdecydowanie możemy powiedzieć, że zanim zacznie się startować w górskich ultramaratonach, dobrze jest sprawdzić się w nieco łatwiejszym terenie. Takim jest Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Podejście na Tricity Trail. Fo. Piotr Dymus

Podejście na Tricity Trail. Fo. Piotr Dymus

Poza głównym dystansem – 80 km, odbędą się też dwa krótsze biegi. Nowość, czyli maraton z plusem, czyli 47 km na trasie Gdynia – Wejherowo z 1000 m pod górę i 1100 w dół, oraz półmaraton – 21 km. Zapisy wciąż trwają (sprawdź na www.tricitytrail.pl).

Maraton i Ultramaraton dają punkty kwalifikacyjne do UTMB, pierwszy dwa, drugi cztery. 

Tricity Trail. Fot. Piotr Dymus

Tricity Trail. Fot. Piotr Dymus

Półmaraton prowadzi po pętli w okolicy Wejherowa. Na tym dystansie nie ma dużych przewyższeń. Trasa jest ponoć bardzo przyjemna, choć należy wziąć pod uwagę, że pierwsza połowa prowadzi niemal cały czas lekko pod górę.

W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie w Parku Miejskim w Wejherowie, w którym będą finiszować uczestnicy każdego z dystansów TriCity Trail.

Więcej informacji i ciekawostek pojawia się na profilu imprezy na Facebooku.  

Fot. Piotr Dymus

Fot. Piotr Dymus

TriCity Trail 2017 – 9 lipca 2017:

80 km – start godz. 5:00, ulica Harfowa, Gdańsk

Maraton+ – start godz. 7:00, ulica Apollina, Gdynia

Półmaraton – start godz. 9:00, ulica Zamkowa – na skraju Parku Miejskiego, Wejherowo

Meta wszystkich biegów: Park Miejski w Wejherowie

O Autorze

Niegdyś sprinterka. Gdy schowała sprinterskie kolce głęboko do szafy, zaczęła biegać „tylko” dla przyjemności, ale szybko pojawiły się nowe sportowe cele – w biegach ulicznych. Na tym się nie skończyło. Dziś twierdzi, że w końcu znalazła swoje „biegowe miejsce”. W górach. Dziennikarka sportowa. Organizuje imprezy biegowe. Zdarza się, że prowadzi treningi dla amatorów. Lepiej nie zaczynać tematu biegania w jej obecności, jeśli nie ma się czasu na dłuższą pogawędkę…

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany