[img align=right]/xoops/uploads/img403c9a8ab71e1.jpg[/img][size=large]Salomon Flagstaff W[/size]

[i]Cena ok. 300zł[/i]

Model ten został zaprojektowany jako lekki uniwersalny but do użycia w czasie rajdów przygodowych. Litera W odnosi się do wersji damskiej, która jest trochę węższa niż męska i dostępna w innej gamie kolorystycznej.

Podstawowe cechy:
Dosyć twarda podeszwa z niewielką amortyzacją – W terenie spisuje się bardzo dobrze. jednak w czasie biegania po asfalcie nie jest zbyt komfortowa. Zbudowana jest z dwóch rodzajów spienionego tworzywa EVA: miększego na całej powierzchni buta i twardszego z tyłu, po wewnętrznej stronie.
Terenowy bieżnik – Mimo, że kołki nie są zbyt wysokie i agresywne, ich rozmieszczenie zapewnia stabilność w czasie biegania po polnych ścieżkach czy górskich szlakach nawet gdy podłoże jest mokre. W przedniej części ich kształt ma zapobiegać „cofaniu” w trakcie odbicia, a w tylniej są tak rozstawione by but nie „jechał” w trakcie lądowania.

Górna część buta zbudowana jest z siateczki wzmacnianej syntetyczną skórą. W trakcie eksploatacji nie zaobserwowano wyraźnego zużycia. Powstało kilka uszkodzeń – dziur spowodowanych zahaczaniem o kamienie i patyki. Dzięki dużej ilości pasków z mocniejszego materiału, rozdarcia się nie powiększają i nie dyskwalifikują „salomonków” z dalszego użycia.
Siateczka powoduje również, że buty dobrze oddychają i nie zatrzymują wody. Na przedzie umieszczono również niewielką wstawkę z materiału odbijającego światło jednak można ją potraktować raczej jako „bajerek” a nie odblask mający ułatwić dostrzeżenie biegacza na drodze.
Okolica palców jest dodatkowo wzmocniona, co ma służyć ochronie przed drobnymi urazami. Mimo wszystko jest mniej sztywna niż np. w modelu Raid Sport.

Wewnętrzna wkładka jest wyciągana co przyspiesza suszenie. Oryginalne sznurówki są trwałe, dobrze trzymają but i nie rozsznurowują się. Język jest w dolnej części wszyty w but, co ma zapobiegać dostawaniu się do środka niewielkich śmieci.

Salomon Flagstaff to but wygodny i bardzo lekki mimo „pancernego” wyglądu. Testowany egzemplarz nigdy nie był przyczyną obtarć czy bąbelków mimo wielokrotnego przemaczania i używania na bardzo długich trasach. Po przesiadce z modeli stricte biegowych wydawał się zbyt twardy i nieprzyjemny, jednak za czasem został oswojony i nie pójdzie w odstawkę póki się nie rozleci…

Bieżnik (po półtora roku biegania):

[img]/xoops/uploads/img403c9aa4f1b51.jpg[/img]

Kilka fotek mocno używanej pary:

[img align=left]/xoops/uploads/img403c9a6877a20.jpg[/img][img]/xoops/uploads/img403c9a4edbbcb.jpg[/img]

[img align=left]/xoops/uploads/img403c9ab91d4de.jpg[/img][img]/xoops/uploads/img403c9a2f668ae.jpg[/img]

Czytaj również:


[url=http://biegajznami.pl/pokaz.php?kg=0&idk=-1&id=184]Lekki Salomon Przygodowy[/url] – Opis butków Salomon Flagstaff Light na stronach [url=/xoops/modules/mylinks/visit.php?cid=4&lid=54]biegajznami.pl[/url]

[url=http://www.sleepmonsters.com/gear_article_window.php?article_id=14]Recenzja butów Salomon Flagstaff[/url] w języku angielskim na stronach [url=/xoops/modules/mylinks/visit.php?cid=3&lid=4]sleepomnsters.com[/url]

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany