[b][size=large]Salomon NRG saver 200[/size][/b][img align=right]/xoops/modules/wfsection/images/article/salomon_NRGsaver200.jpeg[/img]

Masa 430 g
Pojemność 17 l.
Cena ok. 320zł (razem z bukłakiem)

Plecaczek ten został zaprojektowany od początku z myślą o rajdach przygodowych i długich imprezach biegowych. Jest lekki niczym damska torebka i płasko przylega do pleców, przez co nie telepie się w czasie biegu.
Pas biodrowy i piersiowy wyewoluował w tym modelu w coś na kształt kamizelki zapinanej na suwak. Poprawia to stabilność konstrukcji i tym bardziej zapobiega telepaniu. Dodatkowo z przodu umieszczono dwie kieszenie, w których można schować batony czy inne smakołyki. Zmieści się tam również niewielki bidon.

Paski plecaka są wykonane z miękkiej siateczki – wyściełane gąbką jedynie w części barkowej. Nie uwierają – są bardzo wygodne. Plecy również wyłożono siatką, a pod kręgosłupem jest niewielkie wgłębienie służące do wentylacji. System nośny został świetnie przemyślany. Na postojach nie czuje się potrzeby zrzucenia plecaka dla odpoczynku. Jedyną wadą może być czas potrzebny na odpięcie kamizelki i wyjęcie czegoś z głównej komory. Już lepiej poprosić o to kolegę z drużyny.

Z tyłu po bokach znajdują się dwie wygodne kieszenie, do których można sięgnąć bez zdejmowania plecaka. Tam również można wepchnąć bidony lub czapkę z nadzieją że nie wypadną – kieszeń zabezpieczona jest ściągaczem. Na środku z tyłu umieszczono siatkę i linki. Miejsce pod nimi ma służyć na kask, kurtkę lub cokolwiek innego co nie zmieściło się we wnętrzu lub musi być szybko dostępne.

W środku mamy specjalną kieszeń w której znajduje się firmowy salomonowy bukłak. Do jego stabilizacji służą dodatkowo dwa rzepiki, które przekłada się przez uszka. W ten sposób można mieć pewność, że worek z wodą nie będzie podskakiwał w rytm biegu. Rurka do picia może być poprowadzona pod szelkami – Są dwie dziury, więc można zastosować nawet dwa pojemniki. W spodzie wykonano trzy otworki mające odprowadzać wodę – przyspieszają schnięcie (ewentualnie służą jako wylot wody gdy pęknie bukłak 🙁 )

NRG saver 200 to według mnie bardzo udana konstrukcja – przyjemnie się z nim biega, dobrze jeździ na rowerze. Polecam z czystym sumieniem każdemu napieraczowi.


Jeśli masz jakieś uwagi związane z użytkowaniem tego plecaka – zapraszam do komentowania.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany