[size=x-large]DEUTER Streamer[/size]
[size=large]Recenzja bukłaka na wodę[/size]


[b]Dane techniczne:[/b]
Materiał: wielowarstwowy polietylen (Co-extruded PE)
Gwarancja: 24 miesiące
Dostępne są trzy pojemności:

1 litr:
Cena: 79 PLN
waga: 140g
wymiary: wys. 30cm, szer. 19cm

2 litry:
Cena: 89 PLN
waga 160g
wymiary: wys. 37cm, szer. 19cm

3 litry:
Cena: 99 PLN
waga 180g
wymiary: wys. 43cm, szer. 21cm

Bukłak jest zapinany od góry specjalną szyną. Po jej wysunięciu mamy dostęp do pojemnika na całej szerokości, co ułatwia zarówno nalewanie tam płynów jak i dokładne umycie go po użyciu. Struktura powierzchni bukłaka zbudowanego z polietylenu przypomina gładką powierzchnię szkła, dzięki czemu zawsze można zachować jego czystość a wlewane płyny nie przyjmują zapachu tworzywa. Gładka powierzchnia ścianek bukłaka ma zapobiegać również rozwojowi pleśni, tym samym przechowywany płyn długo pozostaje świeży nie tracąc na swojej jakości i przydatności do spożycia.

[b]Wyposażenie:[/b]
– w górnej cześci uchwyt umożliwiający podczepienie do plecaka, co zapobiega obsuwaniu się bukłaka na dno plecaka
– podwójna tylna ścianka zabezpieczająca przed przekłuciem i wyrwaniem lub zaplątaniem rurki
– ustnik w kształcie litery „L”. Konstrukcja umożliwia wygodne picie, bez konieczności pochylania głowy. Podanie płynu następuje poprzez nagryzienie silikonowego ustnika.
– kapturek chroniący ustnik przed pobrudzeniem, zaczepiony na sznurek
– ustnik rozbieralny, umożliwiający umycie

[b]Wrażenia[/b]
Różnica w wadze bukłaka w zależności od pojemności jest na tyle niewielka, że używam modelu 3 litrowego. W zależności od imprezy nalewam do środka odpowiednią ilość picia.
Pojemnik jest dość szeroki, ale pasuje nie tylko do plecaków Deutera, ale również do plecaków innych firm (np. wchodzi na „wcisk” do Salomon NRG saver 200).
Po wysunięciu górnej szyny (robi się to bardzo szybko) mamy dostęp do całej szerokości bukłaka, co umożliwia sprawne dolewanie picia na przepakach bez wyjmowania go z plecaka i bez rozlewania 🙂 . Dzięki szerokiemu dostępowi również po rajdzie bardzo łatwo się go czyści i suszy. Dodatkową zaletą jest to, że cały bukłak można rozebrać na częći pierwsze i wyczyścić każdą z nich osobno.
System zamykający (wspomniana „szyna”) jest bardzo szczelny i nie sprawia kłopotów, a bukłak wykonany jest z solidnego tworzywa i ciężko go przebić lub uszkodzić. Po roku używania nie nosi śladów zużycia.
Ustnik w kształcie litery „L” faktycznie ułatwia picie, szczególnie na rowerze i jest znacznie bardziej ergonomiczny niż zwykłe ustniki. Pracuje w dwóch trybach podając płyn z różną prędkością w zależności od ustawienia. Uzyskuje się to przez przekręcenie ustnika o 90 stopni wokół własnej osi. Podanie płynu następuje po nagryzieniu ustnika.

Podczas nocnego etapu rowerowego pojawił się problem. Ustnik po nagryzieniu nie zawsze do końca wracał na swoją poprzednią pozycję i płyn kapał mi niewielkimi kroplami na spodnie. Zdarzyło się to tylko raz na początku używania bukłaka. Po umyciu i ponownym złożeniu problem ten nie wystąpił już na następnych rajdach.
Podwójna tylna ścianka bukłaka wydaje mi się zbędnym bajerem, natomiast kapturek zabezpieczający ustnik przydaje się podczas transportu i jest miłym uzupełnieniem wyposażenia.

Są dwie cechy, dzięki którym jest to znakomity bukłak rajdowy i dla których gorąco go polecam:
-daje bardzo wygodny i szybki dostęp i umożliwia sprawne nalewanie płynów
– posiada wygodny ustnik.

Odkąd go kupiłem bukłaki zakręcane zostały schowane na dno szafy.


[b]
[url=http://napieraj.pl/sklep/product_info.php?cPath=16&products_id=16]Bukłaki do kupienia w sklepie napieraj.pl[/url]
[/b]

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany