Rewolucji nie było, ale ewolucja postępuje – tak można podsumować sezon zmian w Salco Garmin Team. W tym roku mają być bardziej widoczni na polskich trasach. W ostatni weekend cała ekipa pojawiła się u podnóży Ślęży.

O tym piszemy: 

  • Salco Garmin Team z nowymi strojami
  • Skład bez większych zmian, za to bez kontuzji
  • Pobiegną: Ewelina Matuła, Malwina Jachowicz, Robert Faron, Bartosz Gorczyca, Miłosz Szcześniewski, Łukasz Sagan
  • Napieraj.pl partnerem mediowym zespołu
    Sprawdź, gdzie przybić piątkę z ekipą Salco Garmin

Gdy wielu z naszych czytelników pomykało trasą Zimowego Maratonu Ślężańskiego mogli nie zauważyć czającej się w krzakach ruchliwej gromadki wyginającej śmiało ciało do aparatu trzymanego przez Magdę Bogdan. Jeśli jednak mignęli Ci przed oczami, to wiedz, że coś się działo. To coś to sobotnia sesja zdjęciowa, czyli obowiązek wobec sponsorów.

FBM_0768

Fot. Magda Bogdan

– Zorganizowaliśmy ją od strony przełęczy Tąpadła. Aura nie do końca łaskawa, uraczyła wszystkich niską temperaturą, wiatrem, lekką mgłą i prószącym chwilami śniegiem. W lesie było zimno i ponuro. Warunki wprost idealne do odwołania sesji zdjęciowej. Ale ultrasi nie pękają! – relacjonuje Łukasz Sagan, 7. zawodnik zeszłorocznego Spartathlonu.

Salco i Garmin zostają

I tu pierwsza niespodzianka. Łukasz od tego sezonu będzie nie tylko zawodnikiem Salco Garmin, ale i kimś w rodzaju menadżera sportowego ekipy. To na jego głowie jest koordynacja teamu. Gdy więc pytamy go o plany startowe na najbliższy sezon, okazuje się, że… jeszcze ich nie ma. Ostatnie miesiące to spore zmiany w zespole i masa pracy, by nad wszystkim zapanować.
W ubiegłym sezonie ekipę ubierał Buff. Firma postanowiła jednak stworzyć własny team i Salco Garmin stanął przed wyborem partnera sprzętowego. Ostatecznie podjęto decyzję, by odzież przygotować na zamówienie. Buty dostarcza Hoka.
Swoją drogą postanowił pójść Nutrend, więc trwają jeszcze poszukiwania wsparcia wśród producentów odżywek.
Co to oznacza dla teamu? W praktyce niewiele. Duet głównych sponsorów nie zmienił się. Rozmawialiśmy zarówno z Garminem, jak i z Salco. Obie firmy są zadowolone ze współpracy z ultrasami. Obie uznają też, że konieczność zapewnienia nowej odzieży, otworzyła przed nimi większe możliwości przy tworzeniu projektu strojów. Salco i Garmin nie naciskają także na wyniki.

FBM_0791

Fot. Magda Bogdan

Ciśnienia nie ma. Jest ambicja

– U nas nie ma ciśnienia na wynik. To nie ma być maszynka do wygrywania za wszelką cenę. Biegamy w czołówce ale bawimy się tym wszystkim. Wspieramy się i motywujemy – tłumaczy Łukasz Sagan.

To nie znaczy, że ambicji nie ma. Z roku na rok rosną, wraz z doświadczeniem zawodników. Ewelina Matuła, Malwina Jachowicz, Robert Faron, Bartosz Gorczyca, Miłosz Szcześniewski, Łukasz Sagan to ścisła krajowa elita. Łukasz i Robert dali się poznać jako mocarze także za granicą. W tym roku Bartosz planuje mocny start podczas Ehunmilak (160 km, 11000 m przewyższenia). Bartka w ten bieg “wkręca” od dłuższego czasu Ewa Majer (Solgar Polska). Zamierzają wystartować więc razem w Hiszpanii. Na mistrzostwa świata w skyrunningu szykuje się Robert Faron. Ewelina zamierza mocno pobiec w Istrii.

Kalendarz startów Garmin Salco jeszcze powstaje. Wiadomo, że część ekipy na przełomie lutego i marca leci na zgrupowanie na Teneryfę. Pierwszy mocny sprawdzian to mistrzostwa Polski w Szczawnicy. One zweryfikują jesienno-zimowe przygotowania. Zdaniem Robert na razie ważną informacją jest… brak informacji. O kontuzjach, z którymi zmagali się Malwina i Bartosz.

W Krynicy jak w domu

W ekipie pojawia się więc nowa nadzieja na mocny sezon. Najważniejsze starty planują mimo wszystko w Polsce. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich i Festiwal Biegowy w Krynicy to biegi prestiżowe. Szczególnie ważny może być Bieg 7 Dolin, bo w Krynicy niemal na stale mieszka już Bartosz, a Salco udostępnia zawodnikom nieodpłatnie mieszkanie w mieście, by mogli trenować przez cały rok.

Od tego roku zespół ma także partnera mediowego. Został nim napieraj.pl. Między innymi dzięki temu możemy pokazać jako pierwsi zdjęcia z sesji 🙂 Spodziewajcie się więc materiałów z życia ekipy i ekskluzywnych newsów.

 

O Autorze

Oskar Berezowski

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany