Niecałe 2 tygodnie dzielą nas od startu III Rajdu Miejskiego 360 Stopni – Gliwice 2012. Na liście startowej znajduje się przeszło 50 dwuosobowych zespołów. Wśród nich obrońcy tytułu sprzed roku – Ireneusz Waluga i Łukasz Warmuz. Na trasie pojawi się też Justyna Frączek – jedna z najlepszych zawodniczek w historii rajdów przygodowych w naszym kraju. Po spojrzeniu w jej dzienniczek treningowy z ostatnich miesięcy – można się obawiać, czy w ogóle ktoś jej teamowi jest w stanie dorównać. Na szczęście (dla męskiego ego) – Justyna nie jest najmocniejszym nawigatorem, podobnie jak jej aktualny partner. Możecie zatem widzieć ich kilka razy na trasie gdy będą Was mijać w pędzie.

Wśród chętnych do startu znajdują się także zawodnicy, którzy wystartują w Rajdzie Miejskim w Gliwicach po raz trzeci. Z roku na rok coraz lepiej spisują się ekipy z bliźniaczego miasta Gliwic – niemieckiego Bottrop, którzy i tym razem pojawią się pod gliwicką Radiostacją (niejeden organizator z takiej okazji dorzuciłby do nazwy rajdu efektowne słówko – „międzynarodowy”)

 

Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę mierzącą 100 km. Pierwszego dnia – sobota 12 maja – odbędzie się etap pieszy (25 km). Drugiego zaś (niedziela 13 maja) odcinek będzie znacznie dłuższy (75 km), ale jednocześnie bardziej zróżnicowany, bo w jego skład wejdzie jazda na rolkach, pływanie kajakami, biegi na orientację i nawigacja GPS. Do tego wiele zadań specjalnych z pogranicza sportów ekstremalnych (zadania wysokościowe) oraz zadania logiczne. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie zawodów: http://www.gliwice_2012.team360.pl/pl.

 

Wciąż się można zapisywać. Wystarczy wejść na stronę www.team360.pl, wyszukać zakładkę poświęconą Rajdowi Miejskiemu 360 Stopni – Gliwice 2012, zalogować się i wypełnić formularz i formalności.

 

Głównymi organizatorem Rajdu Miejskiego 360 Stopni jest Urząd Miasta Gliwice. Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz patronuje imprezie i tradycyjnie będzie honorowym starterem. Organizatorem wykonawczym jest Stowarzyszenie Team 360 Stopni. W gronie sponsorów znaleźli się Rekwar, K2 Skate, Salomon, Timex, Nutrend, Pure, Hotel Qubus oraz Cave.

 

Kontakt w sprawach sportowych: Igor Błachut (609 833 555, iblachut@team360.pl)

Kontakt dla mediów: Dariusz Urbanowicz (696 878 777, durbanowicz@team360.pl)

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany